Po ketverių metų Kauno kolegija pretenduos tapti taikomųjų mokslų universitetu, todėl nuosekliai stiprinamas aukštosios mokyklos mokslinis potencialas. Šiemet prie Kauno kolegijos prisijungė nauji tyrėjai, kurie prisidės prie šios srities vystymo ir plėtojimo.
Viena iš šių tyrėjų – mokslininkė ir dėstytoja, „Erasmus+“ projektų vadovė, Lietuvos komunikacijos asociacijos tarybos narė dr. Ligita Zailskaitė-Jakštė.
Noras rašyti paskatino apie mokslą dalintis ne tik paskaitose

Šiemet prie Kauno kolegijos Verslo fakulteto tyrėjų komandos prisijungusi dr. L. Zailskaitė-Jakštė turi ilgametę darbo patirtį komunikacijos srityje, jos mokslinių tyrimų interesų sritys yra susiję su dirbtinio intelekto poveikiu vartotojų įsitraukimo elgsenai, prekės ženklo valdymu, žmogaus ir kompiuterio sąveika, projektų valdymu ir rinkodaros komunikacija.
Kaip vizituojanti dėstytoja, dr. L. Zailskaitė-Jakštė paskaitas skaitė Trento, Feraros universitetuose (Italija), Popiežiškajame Jono Pauliaus II universitete (Lenkija), Karališkajame technologijos institute (Švedija) ir kt.
„Mano daktaro disertacija buvo „Vartotojų įsitraukimo į komunikaciją socialinėje žiniasklaidoje elgsenos poveikis prekės ženklo vertei“, nes nuo savo tyrimų pradžios bandžiau susieti tai, kas man įdomu: komunikacija, socialinė žiniasklaida, vartotojų elgsena. Tuomet, kai pradėjau rengti disertaciją apie socialinę žiniasklaidą kaip marketingo komunikacijos kanalą ir vartotojų kuriamo turinio poveikį, buvo išties nauja, bet kartu tai tapo iššūkiu“, – dalinasi dr. L. Zailskaitė-Jakštė.
Siekdama platesnę auditoriją supažindinti su savo veikla, papasakoti apie mokslą, kolegijos tyrėja tai daro savo naujienlaiškyje „Glamour and Science Communication“, pasirodančiame „LinkedIn“.
„Kadangi kurį laiką dirbau komunikacijos srityje ir jaučiu norą rašyti, noriu naudoti anglų kalbos žinias, paprastai pasakoti apie mokslą, pradėjau rašyti naujienlaiškį. Džiaugiuosi, kad žmones domina mokslo tema, jie skaito, įsitraukia“, – pasakoja dr. L. Zailskaitė-Jakštė.
Prie Kauno kolegijos bendruomenės prisijungusi tyrėja atskleidžia, kad kaip Lietuvos komunikacijos asociacijos (LTKA) tarybos narė ji organizuoja vakarienes Kaune, kurios suburia komunikacijos specialistus. Per susitikimus susipažįstama su naujais LTKA nariais – kauniečiais, dalinamasi naujienomis komunikacijos srityje, pokyčiais darbe ar asmeniniame gyvenime. Šį rudenį vakarienės buvo praturtintos diskusijomis, kurios jau vyko Kauno IX forte, Maironio lietuvių literatūros muziejuje.
Šiose vakarienėse taip pat dalyvaudavo LTKA nariai, kurie dirba Kauno kolegijoje, – tai Smiltė Juraitė, Saulius Tvirbutas: „Taigi, iš jų tekdavo išgirsti apie darbą Kauno kolegijoje.“
Pašnekovė atskleidžia, kad ji prisijungė prie Kauno kolegijos labai organiškai. „Kai pasirodė darbo skelbimas – vienas kolega atsiuntė nuorodą ir paskatino dalyvauti. Kai gavau pasiūlymą dirbti kolegijoje, man paskambino modulį koordinuojanti dėstytoja, su kuria anksčiau dirbau, ir pasiūlė padėti sklandžiai integruotis. Taigi, prie Kauno kolegijos prisijungti paskatino mane supantys žmonės“, – atskleidžia dr. L. Zailskaitė-Jakštė.
Siekia, kad mokslinis darbas kurtų realią vertę
Kauno kolegijos tyrėja prisimena, kad darbas su studentais prasidėjo nuo įmonių įtraukimo į studijų procesą. „Kadangi studentai turėjo parengti integruotą kursinį darbą, pakvietėme Kauno IX forto muziejų ir „Kauno energiją“ ir paprašėme jų suformuluoti iššūkius studentų darbams. Mes turėjome ambiciją integruoti iššūkiais grįstą mokymąsi, – dalinasi dr. L. Zailskaitė-Jakštė. – Manau, kad studentų priartinimas prie realių problemų ir jų sprendimo suteikia jiems išties vertingą patirtį“.
Pašnekovė džiaugiasi, kad įmonės noriai įsitraukė, dalyvavo integruotų kursinių darbų pristatymuose, o geriausiai savo darbus pristačiusios grupės buvo įvertintos Kauno IX forto muziejaus ir „Kauno energijos“ dovanomis.
Kalbėdama apie ateities planus, dr. L. Zailskaitė-Jakštė atskleidžia, kad šiuo metu dėmesį telkia į mokslinį darbą: „Siekiu, kad mano kuriama mokslo produkcija būtų vertinga ne tik dėl publikuotų straipsnių skaičiaus– noriu, kad tai būtų iš tikrųjų pritaikoma, padėtų spręsti tikrus iššūkius.“