Spalio 27 dieną Kauno kolegijos Apskaitos studijų programos studentai lankėsi UAB „Adampolis Group” ir UAB „Atea” apskaitos skyriuose.

UAB „Adampolis Group“ – viena didžiausių įmonių grupių Lietuvoje, parduodanti, nuomojanti ir aptarnaujanti komercinį, nekomercinį transportą bei spec. techniką. AP-2 grupės studenčių Gintarės Rakauskienės ir Justinos Visokinskienės atsiliepimu, vizitas įmonėje buvo ypač informatyvus, jo metu atstovai supažindino su bendrovės veikla, istorija ir metodais, padedančiais veikti dinamiškoje aplinkoje. Interaktyvus susitikimas leido aktyviai bendrauti ir įsigilinti į įmonėje vykstančius procesus. Apskaitos skyriaus specialistės pristatė naudojamą apskaitos programą, suteikė galimybę išbandyti darbą su demonstracine versija, išsamiai paaiškino skirtingas apskaitos skyriaus funkcijas bei pasidalino patirtimi apie kasdienines užduotis, kurios yra svarbios šios srities specialistams.

UAB „Atea“ – didžiausia informacinių technologijų sprendimų ir paslaugų teikėja Baltijos šalyse. Mokesčių dalyko dėstytojos Irmos Juodienės teigimu, visada smalsu, kaip veikia lyderiaujančios įmonės ir kokius vidinius procesus taiko įmonėse, kad būtų sėkmingos. „Apsilankymas UAB „Atea“ – būtent tas atvejis, kai verslas yra atviras dalintis patirtimi, atverti duris, suteikti galimybę bei pakviesti studentus praktikai“, – teigia I. Juodienė. Vizito metu studentai galėjo išgirsti apie įmonėje veikiančius procesus, darbuotojų skatinimo programas bei praktiškai pamatyti buhalterijos nematomo darbo pusę, kaip darbų pasiskirstymą, realiu laiku vykstančias bankines operacijas, sąnaudų apskaitymą. „Nes sąnaudos tai nėra toks paprastas dalykas, UAB „Atea“ šaltuoju sezonu vaišina darbuotojus bandelėmis, o vasarą ledais ir atrodo, kad tai skirta darbuotojų gerovei ir kaip kitaip jei tai ne įmonės patirtos sąnaudos, bet pagal Pelno mokesčio įstatymą tai neleidžiami atskaitymai. Buvo įdomu pamatyti, kaip įmonė šias išlaidas atspindi apskaitoje“, – mintimis dalinosi studentus lydėjusi dėstytoja.

Nuoširdžiai dėkojame įmonėms už vertingą patirtį ir pagalbą prisidedant prie būsimųjų specialistų ugdymo.