Kovo 21 d. Verslo fakulteto Tarptautinio verslo programos studentai lankėsi Inovacijų agentūros centre „Spiečius“ bei gilino savo žinias dirbtinio intelekto teisinio reguliavimo klausimais. Išvykos tikslas – susipažinti su centro teikiamomis paslaugomis padedančiomis inovatyviam verslui.
Bendradarbystės centrai „Spiečius“ – tai Inovacijų agentūros sukurtos aktyvaus verslo erdvės, pritaikytos smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams auginti ir plėsti savo verslus, stiprinti verslumo kompetencijas, bendradarbiauti tarpusavyje ir taip rasti naujus verslo partnerius. Kauno „Spiečiaus“ vadovė Brigita Taran studentus supažindino su išskirtiniu bendradarbystės centru, skirtu versliam jaunimui (jaunesniems nei 30 m. asmenims). Šis „Spiečius“ – verslo idėjų testavimo, verslo kūrimo ir vystymo, verslumo įgūdžių stiprinimo erdvė, kurioje galima sutikti potencialių savo veiklos partnerių bei bendraminčių. Susitikimo metu pristatyta verslo idėjų testavimo programa „Come+test+grow“, kuri siūlo unikalią galimybę jaunimui ištestuoti savo verslo idėjas su ekspertų pagalba ir įgyti verslo vystymo žinių. Ekspertai ne tik teikia individualias konsultacijas, bet ir padeda pasirinkti tinkamiausią idėjos testavimui metodą bei praktiškai, kartu su verslo idėjos autoriumi, siekia programoje užsibrėžtų tikslų.
Po bendradarbystės centro pristatymo, jaunieji ateities inovatoriai išklausė dėst. Mindaugo Nauckūno paskaitą apie dirbtinio intelekto teisinį reguliavimą. Dirbtinio intelekto pažanga pastaraisiais metais yra nepaprastai įspūdinga, nuolat tobulėjantys algoritmai ir proveržis įvairiose srityse vis dažniau kelia klausimus apie tai, kaip reikėtų prižiūrėti tobulėjančias technologijas ir dėmesį sukoncentruoti ne tik į nacionalines dirbtinio intelekto strategijas, bet ir tarptautinį teisinį reguliavimą. Dėstytojas Mindaugas Nauckūnas apžvelgė, kokie yra tarptautiniai DI teisinio reguliavimo šaltiniai. Studentams buvo pristatytas 2024 m. kovo 13 d. ES Parlamente priimtas Dirbtinio Intelekto Aktas (DIA). Supažindinta, kokie bus tolimesni ES institucijų veiksmai, kad Dirbtinio Intelekto Aktas teisiškai įsigaliotų. Dėstytojas pristatė, kaip DIA reguliuos DI Europos Sąjungoje, kokias DI kuriamos rizikas ir grėsmes siekiama suvaldyti.
Tokios išvykos suteikia studentams unikalią galimybę susipažinti su verslo pasauliu ir naujausiomis čia vykstančiomis aktualijomis. Tai ne tik suteikia naujų žinių, bet tuo pačiu padeda užmegzti pirmuosius profesinius ryšius, kurie gali tapti svarbiu žingsnių jų ateities karjeroje.