Prieš dešimtmetį, siekiant pateisinti sporto vadybos specialistų trūkumo potencialą, Kauno kolegijoje, padedant profesionalų komandai, sukurta Sporto vadybos programa. Nors per šį laikotarpį į darbo rinką išleista ne viena karta, sporto sektorius vis dar susiduria su specialistų trūkumo problema.

Pasak Pirmos lygos direktoriaus, Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros lektoriaus Petro Aleksonio, šiuo metu sporto pasaulyje tokia situacija, kad gerų sporto vadybininkų vis dar trūksta ir pabrėžia, kad integruojant į šią rinką studentus, itin svarbų vaidmenį užima asmeninė motyvacija.

„Žmonės, kurie šiandien gali būti drąsiai vadinami sporto srities profesionalais, tai pelnė dėl kryptingo kelio, asmeninio indėlio. Todėl labai svarbu suprasti pačiam studentui, jog jis pats turi žengti pirmuosius žingsnius. O tuo tarpu Sporto vadybos lektoriai sudarys visas reikalingas sąlygas integracijai į darbo rinką“, – teigia lektorius.

Siekiant pabrėžti Sporto vadybos programos išskirtinumą – dėmesį praktiniam pasirengimui, spalio 22 d., 10 val. visų kursų Sporto vadybos studentai kviečiami rinktis Kauno kolegijos Aktų salėje (Pramonės pr. 20), kur kiekvienas asmeniškai turės galimybę išsakyti poreikį, kurioje srityje norėtų ugdyti praktinius įgūdžius. Pasitelkus bendradarbiavimo su socialiniais partneriais ryšius, bus sudaromos galimybės dirbti su profesionalais ir tapti šios studijų programos mentoriais organizacijose, o taip pat ir Kauno kolegijos veidu.

„Šis profesinis orientavimas ne tik sudarys dar platesnį lauką kompetencijų plėtotei, bet ir pačio studento asmenybės pasimatavimui. Kuo anksčiau būsimas specialistas supras, kurioje sporto veiklos srityje jam sekasi labiausiai, tuo daugiau pastangų galės įdėti į konkrečią veiklą ir tapti jos profesionalu“, – sako P. Aleksonis.

Sporto vadybos studijų metu yra organizuojamos trys profesinės praktikos, tačiau ne maža dalis studentų jas atlieka vasaros metu, kai organizacijose darbų intensyvumas būna sumažėjęs. Todėl stipresnis orientavimas asmenine iniciatyva padės suburti kompetentingų sporto vadybos specialistų komandą, kurie bus pasiruošę prisijungti prie profesinių veiklų bet kuriuo metu.