Rugsėjo pabaigą Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas ir Medicinos fakulteto dėstytojos dr. Viktorija Piščalkienė bei Laura  Žlibinaitė pasitiko Portugalijoje, kur dalyvavo „Erasmus+: Sport 2019“ programos „Villages on Move Network“ partnerių susitikime Leirijos politechnikos institute. Į susitikimą taip pat atvyko partneriai iš Liuveno-Limburgo universitetinės kolegijos (Belgija), Pietų-Rytų Suomijos taikomųjų mokslo universiteto ir Pietų Suomijos sporto federacijos „ESLi“.

Pagrindinės atvirojo seminaro temos – suaugusiųjų fizinio aktyvumo skatinimas, neįgaliųjų socialinės integracijos priemonės, lygios galimybės sportuoti ir sveikatą stiprinantis fizinis aktyvumas. Atstovai iš Portugalijos pristatė mobiliąją programėlę, skirtą sekti ir skatinti visuomenės fizinį aktyvumą. Taip pat buvo pristatyta idėja, kaip galima dozuoti fizinį aktyvumą individualiems asmenims. Susitikime dalyvavo Leirijos miesto savivaldybės tarybos atstovas, kuris pristatė sporto veiklų organizavimo ir finansavimo galimybių vietos gyventojams idėjas.

Susitikime akademiniai partneriai iš Suomijos pasidalino gerąją patirtimi apie laisvalaikio ir užimtumo veiklas per šokį, suaugusiųjų dalyvavimą sporto klubų veiklose ir studentų orientavimą į fizinę veiklą, siekiant sumažinti laiką, praleistą sėdimoje pozicijoje. Atstovės iš Belgijos pasakojo apie sportą, kaip suaugusiųjų užimtumo priemonę. Daug dėmesio skirta socialinei neįgaliųjų integracijai per sportą ir idėjoms, kaip padrąsinti neįgaliuosius lankytis viešuose miesto sporto klubuose ir salėse.

Kauno kolegijai atstovavęs Andrius Brusokas seminare pristatė nemokamų treniruočių kauniečiams projektą „Judėk sveikai“ ir gerosios šio judėjimo patirties sklaidą regionuose. Laura Žlibinaitė pasidalino informacija apie mažuose miesteliuose įsteigtų sporto klubų veiklą, jų finansavimą ir pristatė Rietavo m. moterų sporto ir sveikatingumo klubo „Rietavo gaja“ atvejį.

Projekto partneriai susitikimo metu taip pat turėjo galimybę išbandyti skirtingas fizinio aktyvumo formas: dalyvavo lėkščiasvydžio treniruotėje kartu su vietinio sporto klubo nariais ir mokėsi plaukti banglente. Studentės iš Portugalijos organizavo užsiėmimą, kurio metu susirinkusieji išbandė skirtingus žaidimus, pritaikytus asmenims, turintiems regėjimo negalią.

Projektas „Villages on Move Network“ – skirtas plėsti fizinio aktyvumo ir sporto organizacijų tarptautinio bendradarbiavimo tinklą, kartu dalintis gerąja patirtimi ir naujausiomis idėjomis. Projekto produktas – interaktyvus žemėlapis, kuriame skelbiamos fizinio aktyvumo renginių, skirtų skirtingoms socialinėms ir amžiaus grupėms, nuorodos.

Nuoroda į žemėlapį: http://www.villagesonmove.com/project-villages-on-move-network/#map