Balandžio 13 d. aukštųjų mokyklų studentai tobulinti savo darbo paieškos įgūdžių ir atrasti socialinių tinklų naudą susibūrė Verslo fakulteto Verslo centre organizuotose dirbtuvėse, kurias vedė sertifikuota koučingo specialistė Danguolė Kraskauskienė.

„Hootsuite“ duomenimis, iš 2,71 mln. Lietuvos gyventojų, 2,22 mln. yra interneto vartotojai, o 2,04 mln. naudojasi socialiniais tinklais, nuo kurių pabėgti jau sunku. Pastarieji tarsi tapo papildoma žmogaus dalimi, todėl nuostabos neturėtų kelti tai, jog potencialius darbdavius, darbuotojus ar kitus karjeros kontaktus, galime atrasti būtent socialiniuose tinkluose.

Ši socialinių tinklų nauda jau yra gana gerai žinoma: 79% darbo ieškančių asmenų darbo paieškai naudoja socialinius tinklus, o 45% iš jų bent kartą per dieną tam pasitelkia savo mobiliuosius įrenginius. Tuo tarpu iš darbdavių pusės, 77% rinkos darbo pasiūlymų patalpinami „LinkedIn“, o net 48% potencialių darbdavių darbo pasiūlymus skelbia tik šioje platformoje. Remiantis šia statistika, akivaizdu, kad, ieškant naujų karjeros galimybių, svarbu dalyvauti socialiniuose tinkluose ir nereikia apsiriboti vien tik visiems gerai žinomu „Facebook“. Jau per 560 tūkst. lietuvių ryšius mezga ir „LinkedIn“ paslaugų dėka. „Jei tavęs nėra čia – tavęs (kaip specialisto, kūrėjo ar verslo) nėra visai!“ – mintimi dalijasi D. Kraskauskienė.

  • Ieškant galimybių „Facebook“, Danguolė rekomenduoja prenumeruoti darbdavių naujienas ir sekti jų paskyras, jungtis prie įvairių specialistų grupių, aktyviai komentuoti bei susirašinėti, sekti renginius. Svarbu atkreipti dėmesį ir į savo profilio formuojamą įvaizdį – kaip viešinamas turinys atspindi Jus kaip specialistą ir asmenį, kokio pobūdžio jūsų medžiaga demonstruojama socialiniame tinkle ir paieškos sistemose? 
  • Pasitelkiant „LinkedIn“, rekomenduojama susikurti patrauklią paskyrą, pažymėti save kaip ieškantį darbo, prenumeruoti norimus darbdavius ir darbo pasiūlymus, aktyviai komunikuoti ir formuoti kontaktų tinklą. Verta nepamiršti savo kolegų, draugų, dėstytojų, darbdavių ir klientų – visi šie ryšiai gali Jus nukreipti naujų galimybių link bei tapti rekomendacija. Ieškant darbo, taip pat galima mėnesį nemokamai išbandyti „LinkedIn Premium“ teikiamas galimybes, kurių dėka galima optimizuoti savo CV ir gauti galimybių įvertinimą kreipiantis dėl darbo.

Praktinės dirbtuvės organizuotos pagal projektą „Europass“, kurį įgyvendina Verslo fakulteto Verslo centras kartu su Švietimo mainų paramos fondu.

Naujieną parengė Gytis Dubovikas,

 Anglų kalbos ryšiams su visuomene III kurso studentas