Rugsėjo 26-27 dienomis Kauno kolegijoje vyko Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros organizuotas dviejų dienų renginių ciklas „Mūsų investicija į Žmones, Žemę ir Klestėjimą“, skirtas Pasaulinei turizmo dienai 2023. Į renginius buvo sukviesti Kauno kolegijos studentai, dėstytojai, turizmo srities profesionalai, verslo atstovai.
Rugsėjo 26 d. vyko turizmo forumas, kuriame kviestiniai pranešėjai dalijosi žiniomis bei praktine patirtimi ir kvietė atkreipti dėmesį į turizmo formų, paslaugų pritaikomumą, jų naudą ne tik pavieniams turistams, bet ir bendrai pasaulio gerovei.
Renginyje sveikinimo žodį tarė Kauno kolegijos direktorius dr. Andrius Brusokas. Nuotoliniu būdu forumo dalyvius sveikino Nacionalinės turizmo verslo asociacijos bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė Žydrė Gavelienė.
Forumas prasidėjo Kaimo turizmo asociacijos prezidentės Agnės Vaitkuvienės pranešimu „Ekoturizmas – darnaus turizmo galimybės Lietuvoje“. Pranešėja apžvelgė ekoturizmo sąvoką, ne tik teigiamą, bet ir neigiamą šios turizmo krypties poveikį gamtai, vietos gyventojams. A. Vaitkuvienė teigė, jog kuriant ekoturizmo produktą, svarbu atsižvelgti ne tik į verslo, ar turistų, bet ir į vietinės bendruomenės poreikius, supančios gamtinės, kultūrinės aplinkos ypatumus.
Forumą tęsė „Barba Food“ išvykstamojo maitinimo įmonės verslo plėtros vadovė Agnė Ramanauskė. Pranešėja dalijosi tvarumo versle galimybėmis, pristatė sprendimus, kurie padeda mažinti maisto švaistymą, taršą. Tai – gamyba pagal poreikį, indų ir kitos įrangos nuoma, kruopštus meniu ir kelionių planavimas. Kaip teigė A. Ramanauskė: „Jei įmonė laikosi tvarumo standartų ji tampa patrauklesnė kaip potenciali tiekėja ar verslo/projektų partnerė”.
Pėsčiųjų žygių asociacijos prezidentas Vidmantas Genys auditoriją supažindino su tarptautinėmis pėsčiųjų organizacijomis (IML, IVV), kurioms priklauso ir Lietuva. Pranešėjas aptarė jų reikalavimus trasoms, pasidalino patekimo į šias organizacijas istorija, žygių organizavimo aspektais, keliavimo patirtimis. V. Genys kvietė studentus jungtis į žygeivių klubus, organizuoti pėsčiųjų keliones bei patiems aktyviai jose dalyvauti.
Unikalų vandens turizmo atvejį susirinkusiems pristatė „Nemo“ plausto kapitonas Renatas Žyla. Pranešėjas pasakojo, kaip savo rankomis pastatė didžiulį plaustą, dalijosi kruizo Nemuno upe istorijomis. R. Žyla atskleidė jog vandens pramogos Lietuvoje gali būti kupinos įspūdžių, patogios, suteikiančios galimybę pamatyti sunkiai prieinamus gamtos kampelius neišlipus į krantą. „Nemo“ plaustas – vienintelis laivas Lietuvoje 4 kartus perplaukęs visą Nemuną nuo Druskininkų iki Kuršių marių.
Forumo metu dalyviai ir studentai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Kauno kultūros paveldo objektus ir orientavimosi pagal žemėlapį galimybes atlikdami Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kaunistikos grupės parengtas užduotis.
Rugsėjo 27 d., tęsiant renginių ciklą, Turizmo ir laisvalaikio bei Sporto vadybos studentai dalyvavo dalykiniame žaidime. Renginio metu jie turėjo parengti „Žaliojo savaitgalio“ maršrutą, kuris apimtų aplinkai palankų keliavimo būdą, įtrauktų tvarias paslaugas bei pramogas. Užduotis vykdė 10 komandų, kurios pristatė savo parengtas programas.
Kauno kolegijos turizmo bei laisvalaikio katedros sudaryta komisija išrinko originaliausią, efektyviausią tvarųjį maršrutą, kurio kūrėjai buvo apdovanoti. Laimėjusioji komanda parengė įsimintiną žygio programą Klebonišio miško teritorijoje, paįvairintą orientacinėmis užduotimis, miško bei gongų terapijomis.