Praėjusių metų rudenį Kauno kolegija užmezgė partnerinius ryšius su Lomžos valstybiniu taikomųjų mokslų universitetu, nutiesusiu kelią į bendrą mokslinę veiklą. Jau šią savaitę Verslo fakulteto prodekanė Gelmina Motiejūnė, docentė dr. Laima Jesevičiūtė-Ufartienė bei aštuoni Pardavimų ir marketingo studijų programos pirmakursiai viešės kolegų iš Lenkijos organizuojamame tarptautinės antreprenerystės dienos renginyje.

Dr. L. Jesevičiūtė-Ufartienė pasakoja, kad bendradarbiavimas prasidėjo dar 2016 metais nuo pažinties su dr. Urszula Widelska vykdant tarptautinį projektą Balstogės technikos universitete, o praėjusių metų rudenį bendradarbiavimas tęstas įtraukiant Lomžos valstybinio taikomųjų mokslų universiteto ir Kauno kolegijos studentus. Ši partnerystė virto dviejų aukštųjų mokyklų projektu „Stimulants And De-Stimulants of Entrepreneurship Applying Innovation“. Pirmasis šio projekto rezultatas – tyrimas apie studentų verslumą ir polinkį į inovacijas „The Youth In The Light of Entrepreneurship. Entrepreneurship In The Light of Innovations“, kuris bus pristatytas renginio Lenkijoje metu. Visų šių veiklų tikslas, anot docentės, yra įtraukti studentus į mokslo tiriamąją veiklą ir formuoti jų verslumo įgūdžius, orientuojantis į inovacijas.

Vizito Lenkijoje pradžioje atstovai iš Kauno kolegijos bus pakviesti į stalo žaidimo „Monopolis“ turnyrą rektoriaus taurei laimėti. Organizatoriai primena, kad visiems gerai pažįstamas „Monopolis“ iš tiesų yra apie verslumą, o jo dėka lavinami gebėjimai susisieti ekonominius principus su verslo modelio ir konkurencingumo sąvokomis.

Taip pat svečiai bus pakviesti aplankyti ir susipažinti su viena iš didžiausių pieno produktų gamintojų Lenkijoje „Piątnica“. Čia studentams bus plačiau papasakota apie stambią tarptautinę įmonę, jos veiklą, paremtą gausiu inovacijų taikymu. Vėliau tarptautinės antreprenerystės dienos dalyvių lauks bendros veiklos ir susitikimai.

Prodekanė G. Motiejūnė džiaugiasi, kad kartu su Lomžos valstybiniu taikomųjų mokslų universitetu pradėtos veiklos artimiausioje ateityje bus plėtojamos ir laukia dar ne vienas šių dviejų aukštųjų mokyklų bendruomenių susitikimas. Dr. L. Jesevičiūtė-Ufartienė teigia, kad tokių projektų dėka studentai turi galimybę jau nuo pirmo kurso įsitraukti į tarptautinius projektus ir tiriamąją veiklą, pagilinsiančią žinias ir skatinsiančią profesinį žingeidumą.