Kauno kolegijos Verslo fakultete studentų teorines paskaitas neretai papildo svečių-praktikų vizitai, kurie pasidalija savo profesine patirtimi ir iššūkiais. Spalio mėnesį Teisės studijų programos studentams paskaitą skaitė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto valdybos Korupcijos tyrimų skyriaus viršininkė Zita Baltrimavičienė.

Viršininkė Z. Baltrimavičienė papasakojo apie Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos 2011 metais rugpjūčio 2 dieną įkurtą Imuniteto tarnybą. Ši tarnyba tapo atskaitos tašku, nuo kurio Lietuvos policija pasuko kitu – skaidrumo keliu. Tada pradėta aktyvi vidinė ir išorinė komunikacija korupcijos klausimais, skirta daug dėmesio prevencinėms programoms ir viešai deklaruota nulinė tolerancija korupcijai. Tuomet dalis naudotų kovos su korupcija būdų buvo drastiški – atlikta 5000 ikiteisminių tyrimų, atleista dalis policijos pareigūnų. Viena iš efektyviausių kovos su korupcija priemonių – bandymų papirkti policijos pareigūnus fiksavimas.

Z. Baltrimavičienė studentams papasakojo apie Lietuvos Policijos Imuniteto padalinių pagrindines funkcijas: antikorupcinį švietimą, policijos darbuotojų apsaugą nuo galimo neteisėto poveikio, policijos darbuotojų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, tarnybinių nusižengimų išaiškinimą ir tyrimą. Anot viešnios, šiandien verta pasidžiaugti, kad policijos bendruomenė yra kitokia, palyginus su 2011-aisiais – nepakanti kyšininkavimui, kitoms korupcijos apraiškoms policijos darbe, nesąžiningam ar neetiškam policijos pareigūno elgesiui. Visa tai didina piliečių pasitikėjimą policijos pareigūnais ir užtikrina saugumo jausmą visuomenėje.