Kauno kolegija studentams suteikia galimybę vykti studijoms ir praktikai į 18 Europos Sąjungos šalių partnerines aukštąsias mokyklas pagal tarptautinių mainų programą Erasmus+. Verslo fakulteto studentai, rudens semestrą praleidę užsienyje, jau grįžo į Alma Mater ir dalijasi įspūdžiais apie studijas Kipre, Prancūzijoje ir Suomijoje.

Rudenį Prancūzijoje sutiko Verslo fakulteto Verslo vadybos studijų programos antrakursiai Ignas Adomaitis ir Raimondas Žvirblis. Vaikinai teigia apie galimybę išvykti studijoms nuolat girdėdavę iš draugų, Kauno kolegijos dėstytojų ir Erasmus+ programos pristatymo renginių metu: „Minčių apie studijas užsienyje atsiradimą paskatino dėstytojų pasakojimai ir atsiradęs suvokimas, kad tai – išskirtinai vertinga patirtis“, – pasakoja Raimondas. I. Adomaitis ir R. Žvirblis studijavo Prancūzijos Bordo mieste įsikūrusioje INSEEC verslo mokykloje. Tiesa, iš pradžių Prancūzija vaikinų prioritetų sąraše nebuvo pirma, tačiau galutinį sprendimą nulėmė įdomi šalies kultūra ir mokslo institucijos įvertinimai: „Rekomendacijos ir teigiami atsiliepimai apie INSEEC verslo mokyklą padėjo galutinai apsispręsti“, – teigia Verslo fakulteto studentai.

INSEEC verslo mokykla pasižymi aukšto lygio studijomis ir išskirtine akademine aplinka: „Pamačius INSEEC teko nustebti – visas pastato blokas yra greta populiariausių parduotuvių, restoranų ir įsikūręs ant upės kranto. Erdvės puikiai pritaikytos studentams: daug auditorijų, amfiteatras, modernios kompiuterių klasės, laisvalaikio erdvė“, – modernią mokyklą prisimena Raimondas. Šioje aukštojoje mokykloje dėsto ne tik vietiniai, bet ir kviestiniai dėstytojai: „Didžioji dalis dėstytojų – tikri profesionalai, vadovaujantys tarptautinio lygio verslui ir sukaupę milžinišką praktikos bagažą. Mokykla samdė profesionalus iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Airijos, Didžiosios Britanijos“, – kokybe stebėjosi vaikinai. „Labiausiai patiko informacijos pateikimas – dėmesys studijų metu skiriamas tarptautiniam verslui ir globaliems verslo srities reiškiniams“, – detalizuoja I. Adomaitis ir priduria – studijos INSEEC verslo mokykloje suteikė stiprų tarptautinio verslo žinių pagrindą.

Studijos Prancūzijoje vaikinams dovanojo ne tik profesinių žinių, bet ir draugų: „Atradau draugų, susipažinau su tolimiausių šalių studentais. Prancūzai – labai draugiški žmonės, padėdavo visai klausimais, pasiūlydavo kartu praleisti laisvą laiką. Dauguma stereotipų apie šios šalies gyventojus yra netiesa“, – vietinio jaunimo kultūra džiaugėsi Raimondas. Žinoma, vaikinai pabrėžia, kad vyresnio amžiaus žmonės anglų kalba bendrauti negeba, todėl sunkumų retkarčiais kildavo. Taigi abu vaikinai vienbalsiai sutaria, kad INSEEC verslo mokykla – aukšto lygio mokymo įstaiga, kurioje įgijo vertingų profesinių žinių ir praplėtė profesinį akiratį: „INSEEC – aukštą studijų kokybę demonstruojanti verslo mokykla“, – apibendrina I. Adomaitis.

Kol Raimondas ir Ignas pažindinosi su Prancūzija, Teisės studijų programos antrakursė Rimantė Bakučionytė laiką leido saulėtame Kipre. Pasirinkimą visą semestrą studijuoti Nikosijos universitete nulėmė tiek teigiami mokymosi įstaigos vertinimai, tiek egzotinė šalis. Anot R. Bakučionytės, universitetas Kipro sostinėje – modernus, pritaikytas studentų mokymuisi ir laisvalaikiui, o dėstytojai – atviri studentų klausimams ir visada nusiteikę padėti. Taip pat ne paslaptis, kad daugumos studentų norą išvykti studijoms arba praktikai svetur užgesina kalbos barjeras. R. Bakučionytė skatina pasitikėti savimi, savo kalbos gebėjimais ir ryžtis kelionei: „Kalba nesukėlė nepatogumų, nes studentai universitete bei Nikosijos gyventojai kalba angliškai, tad galima ne tik susikalbėti, bet ir rasti draugų“, – pabrėžia studentė.

R. Bakučionytė Kipre lankėsi pirmą kartą, tačiau buvo nustebinta šalies klimato ir vietinio peizažo: „Mačiau, kaip Kipras keitėsi iš vasariškai sausos ir dulkėtos į žaliuojančią salą. Ruduo Kipre lyg pavasaris Lietuvoje. Taip pat vietiniai gyventojai – draugiški ir atviri svetimšaliams“, – šalies bendravimo kultūra džiaugėsi Rimantė. Tiesa, studentė prisimena ir nemalonių nutikimų su viešuoju transportu: „Buvo situacijų, kai autobusai neatvykdavo laiku. Kipre, atrodo, viešasis transportas nesivadovauja tvarkaraščiais“, – prisimena R. Bakučionytė.

Erasmus+ tarptautinių mainų programos įspūdžiais dalijasi ir Simanas Žurauskas – Logistikos studijų programos trečio kurso studentas, rudenį praleidęs Suomijoje, Lappeenranta mieste. Simanas teigia, kad renkantis aukštojo mokslo instituciją, jam buvo svarbus studijų programų suderinamumas, o galutinį sprendimą priimti padėjo Suomijoje jau viešėjęs draugas. Šiandien Simanas džiaugiasi savo pasirinkimu ir rekomenduoja kitiems: „Saimos taikomųjų mokslų universitetas studentams atviras visą parą – čia esama didelės bibliotekos, naujos sporto salės ir daugybės restoranų. Veiklų universitete netrūksta!“. Pasakodamas apie studijų kokybę, Simanas pabrėžia, kad dėstytojai malonūs, visi gerai kalbėjo anglų kalba, todėl paskaitos suprantamos ir į visus klausimus atsakymai buvo gauti. Vietiniai gyventojai studentui pasirodė gana uždari: „Suomiai – drovūs. Jei tik galės išvengti dialogo, taip ir padarys.“ S. Žurauskas džiaugiasi studijų Suomijoje pridėtine verte – vaikinas rado draugų, pramoko kalbėti net keliomis užsienio kalbomis, pagilino profesines žinias ir susipažino su nuostabia šalies gamta: „Gamta – labai graži, gausu nacionalinių parkų. Viliuosi, kad ateityje dar čia sugrįšiu!“ – teigia S. Žurauskas.