Šių metų Europos tarptautinio švietimo asociacijos (angl. European Association for International Education (EAIE)) metinė konferenciją pritraukė 6200 dalyvių iš 95 pasaulio šalių. „EAIE Helsinki 2019“ programą sudarė veiklos, skirtos bendradarbiavimui, ryšių plėtojimui ir dalijimuisi žiniomis: 150 sesijų, 17 seminarų ir aukštojo mokslo institucijų paroda. Renginyje dalyvavo visų keturių Kauno kolegijos fakultetų vadovai, tarp kurių – Verslo fakulteto dekanė Dalia Ilevičienė.

Išvykos metu dekanė turėjo galimybę susitikti su jau esamais Verslo fakulteto Erasmus+ programos partneriais ir aptarti bendradarbiavimo galimybes su akademinių bendruomenių už Europos Sąjungos ribų atstovais. Studijų mugės metu dalyviams buvo pristatytos dvi Verslo fakulteto studijų programos anglų kalba: jau vykdoma Turizmo ir viešbučių vadybos ir nuo 2020–2021 mokslo metų startuosianti Tarptautinio verslo.

Vizito metu kolegijos delegacija lankėsi Suomijos aukštosiose mokyklose. D. Ilevičienė vyko į Arkados taikomųjų mokslų universitetą (Arcada UAS), su kuriuo Verslo fakultetas bendradarbiauja ilgus metus ir kartu vykdo ne vieną tarptautinį projektą.

Dekanės teigimu, vizitas Helsinkyje buvo ypač reikšmingas naujais kontaktais, kurie buvo užmegzti su užsienio akademinėmis bendruomenėmis: „Džiugu, kad su kelių valstybių atstovais turėjome galimybę diskusijų metu pakloti pamatus užsienio dėstytojų vizitams į Verslo fakultetą. Taip pat Nikaragvos ambasadorius reziduojantis Suomijoje Rikardas Džosė Alvarado Noguera mielai sutiko bendradarbiauti ir suderinome jo atvykimą į Kauno kolegiją, kurio metu svečias skaitys paskaitas mūsų studentams“, – dalijasi D. Ilevičienė.

Plenariniame posėdyje daug dėmesio susilaukė pranešėjo, kuris pasaulio žiniasklaidoje prieš kelerius metus nuskambėjo kaip nepriklausomas britų politologas, tarptautinių sąntykių ir valstybių įvaizdžio formavimo specialistas, pabandęs sureitinguoti šalis pagal gerumą ir sugalvojęs „Geros šalies indeksą“, Simono Anholto pranešimas. Politologas teigia, kad jo misija – „priversi pasaulį veikti geriau“, skatinant valstybių vadovus apie savo veiksmų pasekmes galvoti globaliau. S. Anholtas prabilo apie poreikį keisti valdymo kultūra visame pasaulyje: „Nustokite konkuruoti vieni su kitais, laikas bendradarbiauti“, – sakė jis.

Taip pat konferencijos metu į auditoriją kreipėsi Aminata Kairo, inkliuzinio švietimo šalininkė, savo gyvenimą paskyrusi užmirštoms, nutildytoms ir kitaip atstumtoms tautinėms mažumoms. Aminata siekia tiesti tarpkultūrinius tiltus ir kurti erdvę saugioms diskusijoms tokių bendruomenių gerbūvio klausimais. Pranešėja dalijosi gerąja patirtimi ir nuolat kylančiais iššūkiais, susijusiais su tautinių mažumų integracija į aukštojo mokslo sistemą.

Dekanės teigimu, išgirsti pranešimai praplėtė žinių lauką tarptautiniais klausimais, o vizitas Helsinkyje suteikė galimybę plėtoti bendradarbiavimo kelius, siekiant gerinti studijų kokybę Kauno kolegijoje.