Šiais metais Turizmo ir viešbučių vadybos anglų kalba studijas Verslo fakultete baigusi ir dvigubą diplomą (Kauno kolegijos bei LAB University of Applied Sciences (Suomija) įgijusi Geistautė Eidukynaitė su „Erasmus+“ mobilumo programa išvykusi buvo du kartus: pirmąjį kartą vyko dvigubo diplomo studijoms Suomijoje, antrąja šalimi pasirinko Vokietiją, kur atliko praktiką Baden Badeno mieste.

„Kadangi išvykau studijuoti su tikslu įgyti dvigubą diplomą, variantas buvo tik vienas. Tačiau LAB taikomųjų mokslų universitetas 100 % pranoko visus mano lūkesčius. Manau, kad geriau ir nebūčiau radusi“, – su šypsena pasakoja absolventė. „Nuoširdžiai, prieš gaudama pasiūlymą studijoms, apie Suomiją nebuvau net pagalvojusi, tačiau pagyvenus ten, į šią šalį norisi grįžti dar ir dar kartą! Suomija – itin graži šalis, su sielai artimais žmonėmis“, – pasakoja ji.

Būtent šioje šalyje sutiktas draugas ir paskatino studentę išvykti į Vokietiją, dar kartą pasinaudojant mobilumo programa. „Priežastis, gal ir ne visiem pasitaikanti, tačiau atvėrusi duris į dar vieną, niekada nesvajotą nuotykį“, – pasakoja ji. Vokietija merginą sužavėjo lankytinomis vietomis, draugiškais ir šiltai turistus priimančiais žmonėmis. Baden Badeno miestelis yra vienas iš turistų traukos centrų, kuris nuo šių metų yra įtrauktas į UNESCO programą. Būtent ten ir įsikūręs Aqua Aurelia keturių žvaigždučių viešbutis, kuriame Geistautė atliko praktiką.  „Kadangi viešbutis gana mažas, galimybė susidraugauti bei priprasti prie darbo buvo puiki, o ir vieta (miesto centras) leido panorėjus po darbo pailsėti gražiuose parkuose ar miesto kavinėse. Viešbutis neturi daug darbuotojų, todėl teko atlikti daugiau pareigų nei didesniuose viešbučiuose, tai – darbas virtuvėje, restorane ar registratūroje, sudarant galimybę susipažinti ir su pačio viešbučio valdymu“, – pasakoja mergina.

Mobilumo programa į Suomiją: pliusai ir minusai

Suomijoje praleistus metus Geistautė vertina 10 iš 10. „Tai Nuostabi patirtis, pranokusi visus mano lūkesčius. Pliusų yra daug, didžiausi jų – gyvenimas studentų miestelyje. Tai puiki galimybė susirasti naujų draugų ir kartu su jais leisti laiką, nes šioje vietovėje daug pramogų vietų, restoranų, kavinių ir t. t.“. LAB taikomųjų mokslų universitete Geistautę sužavėjo dėstytojų bendravimas, kuris labai skiriasi nuo įprasto Lietuvoje. „Galėčiau dėstytojų kontaktą įvardinti kaip draugiškesnį ir labiau suasmenintą, todėl ženkliai skiriasi ir paskaitų sudėtis bei studentų motyvacija“, – paaiškina ji. Geistautė giria Suomijos gamtą. LAB taikomųjų mokslų universitetes įsikūręs šalia didelio ežero, kuriame pavasarį ir ankstyvą rudenį, galima maudytis, o žiemą slidinėti bei stebėti Šiaurės pašvaistes. Be to, taupant pinigus, galima skaniai pavalgyti bent keturiose akademinio miestelio valgyklose (dvejos teikia įprastą valgykloms maistą, vienoje jų, tam tikromis dienomis galima paskanauti picos, o mėgstamiausia Geistautės vieta valgyti pietus buvo indiška virtuvė). Minusus jį įvardija tik du: visų pirma, tai ganėtinai brangi šalis, – nuo pragyvenimo iki pramogų, – tačiau, anot absolventės, norint, galima pragyventi ir taupiai. Vis tik santaupos prieš kelionę į šią šalį nepamaišys. Antruoju neigiamu aspektu Geistautė įvardija žiemos sezoną, kuris gana niūrus – ne retai mažai saulės šviesos gali sukelti niūrias emocijas, tačiau, kaip mergina optimistiškai sako, susiradus gerų draugų, tamsusis laikas gali tapti ne toks ir baisus.

Mobilumo programa į Vokietiją: privalumai ir trūkumai

Geistautė nuostabia patirtimi įvardija ir praktiką Vokietijoje. „Pliusų pačioje šalyje yra begalybė, todėl labiau norėčiau papasakoti apie privalumus bei trūkumus praktikos vietoje“, – sako ji.

Visų pirma praktikantei patiko puiki darbo aplinka: tai, jog beveik visi – kalbantys angliškai, o didžioji dalis darbuotojų – jauno amžiaus, dėl šios priežasties buvo lengva rasti bendrą kalbą darbe ir už jo ribų. Jauna buvo ir praktikos vadovė, todėl nebuvo sunku suprasti ir papasakoti iškilusias problemas bei sulaukti pagalbos jas sprendžiant. Darbo pamainos viešbutyje Aqua Aurelia yra dvi – rytinė ir popietinė. Geistautė sako, jog jai labiausiai patiko dirbti rytais, kadangi darbą baigiant 15 valandą, dar galima pasidžiaugti likusia dienos dalimi bei pamatyti artimus miestelius. Taip pat didelis privalumas – jog ši praktika buvo apmokama, o, kadangi viešbutis nėra didelis, žmonių kiekis kas dieną nebuvo labai gausus, todėl ir stresinių situacijų beveik nepasitaikydavo.

Trūkumus Geisatutė įvardija bendrai apie šalį. Vienas jų, – brangus pragyvenimas, – kad būtų lengviau įsivaizduoti, praktikos užmokestis padengia nuomojamojo buto išlaidas. Antrasis trūkumas – dideli atstumai, todėl verta atvažiuoti su mašina. Kita vertus, nuo 2022 m. vasaros laikotarpiu Vokietijoje galima įsigyti 9 Eurų tarpmiestinį traukinio bilietą mėnesiui. Trečiuoju trūkumu absolventė išskiria slenkantį darbo grafiką, dėl kurio dauguma savaitgalių būdavo užimti.

Kaip vertina šią patirtį?
Geistautės nuomone bent kartą išvykti ir pagyventi kitoje šalyje privalo kiekvienas studentas. „Tai praplečia mąstymą, ugdo pasaulėžiūrą, nepriklausomą gyvenimo būdą bei lavina užsienio kalbos įgūdžius, kurių prireiks net ir gyvenant Lietuvoje. Be viso to, išvykus svetur galima suprasti kaip stipriai myli Lietuvą, o galbūt atverti akis pasauliui ir suprasi, jog nori gyvenimą kurti kitoje šalyje… Būtent taip nutiko ir man… Nepaisant to, išmokau vertinti atsiveriančias galimybes, priimti pasaulį tokį, koks jis yra, ir, svarbiausia, pradėjau dar labiau vertinti savo šeimą, kurios taip pasiilgau būdama užsienyje!“, – apmąstymais dalijasi absolventė.

„Be visų pamokų, iš studijų bei praktikos parsivežu tik geriausius atsiminimus. Nevyniojant žodžių į vatą – tai buvo kol kas geriausi metai mano gyvenime!“, – apibendrindama „Erasmus+“ patirtį, šypsosi diplomuota Turizmo ir viešbučių vadybos specialistė.

Nauja atranka „Erasmus+“ studijoms bei praktikai 2023 m. m. pavasario semestrui – jau rugsėjo pradžioje. Sekite naujienas. 

Geistautės akimirkos iš studijų ir praktikos šalių su „Erasmus+“