Kauno kolegijos Verslo fakulteto studentai kasmet aktyviai naudojasi studijų mainų programos „Erasmus+“ galimybėmis. Turizmo ir viešbučių administravimo programos antro kurso studentė Meda Lelevičiūtė šį pavasario semestrą praleido Kroatijoje, antrame pagal dydį šalies mieste – Splite. „Iš dalies Kroatiją pasirinkau dėl gero oro ir nuostabios jūros, tačiau taip pat ir dėl noro pagyventi kaip tikra kroatė. Kadangi Kroatijoje esu atstogavusi jau 6 kartus, buvo ypač įdomu pamatyti kitą jos pusę“, – savo pasirinkimus prisimena Meda. Čia atvykusi mergina turėjo galimybę susipažinti su Aspira kolegijoje (ASPIRA University of Applied Sciences) vykdomomis į praktiką orientuotomis studijomis.
Kauno kolegija „Erasmus+“ programoje dalyvauja 25 metus. Studentai gali užsienyje studijuoti aukštojo mokslo ir studijų institucijoje arba atlikti mokomąją praktiką užsienio įmonėje, mokslinių tyrimų institute, organizacijoje ar bet kokioje kitoje tinkamoje darbo vietoje. Apie 200 Verslo fakulteto studentų kasmet pasinaudoja „Erasmus+“ trumpalaikio ir ilgalaikio mobilumo privalumais. „Dalyvauti „Erasmus+“ programoje nusprendžiau labai netikėtai – užpildžiau anketą ir tik tada pagalvojau kokios naudos man tai suteiks. Visų pirma ir svarbiausia, programa suteikia neįtikėtiną galimybę susipažinti su nauja kultūra, kadangi nuvažiuoti atostogauti į šalį nėra tas pats kas joje gyventi. Kelias dienas ar savaites paatostogavęs svetur pamatai turistinę pusę ir kaip šalis nori save pristatyti, tačiau gyvendamas ten kelis mėnesius matai jos „gyvąją“ dalį – kaip vietiniai elgiasi tarpusavyje, kaip atrodo paprasta darbo diena ar vakaras savaitgalį. Taip pat, man kaip studentei studijuojančiai turizmą, buvo labai svarbu tobulinti savo kalbų įgūdžius, ką „Erasmus+“ programa man ir suteikė. Be abejo, pamačiau ir kitokį mokymosi bei darbo požiūrį. O grįžusi iš programos jaučiuosi dar labiau savarankiška ir įgijusi neįkainojamos patirties“, – apie pasirinkimą pasinaudoti tarptautinėmis mobilumo galimybėmis pasakoja M. Lelevičiūtė ir priduria, jog vienintelis sunkumas pasiruošimo procese prieš išvykstant buvo tai, jog nežinojo kokių daiktų galėtų prireikti Kroatijoje būnant ne sezono laikotarpiu.
Studijos užsienyje suteikia galimybę praplėsti kultūrinį akiratį, tobulinti kalbinius įgūdžius ir įgyti tarptautinės patirties, naudingos tiek asmeniniam, tiek profesiniam tobulėjimui. „Mano nuomone, studijos pagal kokybę ir išsamumą nesikeitė nuo Lietuvos, tačiau pastebėjau, kad dėstytojai palaiko artimus ryšius su studentais – visada malonūs, kartu gali pajuokauti ir visada pasiruošę padėti, visai kaip geri draugai“, – mintimis dalijasi Turizmo ir viešbučių administravimo programos studentė. Mergina taip pat akcentuoja, jog Aspira kolegijos dėstytojai puikiai išmano savo sritį ir nors kiekvienas turi savo mokymo stilių bei sistemą, tačiau dėl to nekyla jokių problemų. „Taip pat kalbant apie tarptautinio bendravimo patirtį kolegijoje, kelis kartus teko dirbti grupėse su studentais iš kitų šalių ir galiu teigti, kad vietiniai studentai ir studentai atvykę studijuoti su „Erasmus+“ programa yra ypač atviri, nuoširdūs. Nors pradžioje man buvo sunku juos užkalbinti, tačiau nebuvo nei vieno, kuris būtų nepasisiūlęs padėti ar nenorėtų bendrauti“, – tvirtina pašnekovė.
„Ši „Erasmus+“ programa pakeitė mane visapusiškai. Nežinau ar dėl to, kad tai buvo mano pirmas toks ilgalaikis išvykimas, ar dėl to, kad „atradau“ save. Tai pakeitė ne tik mano požiūrį daugeliu klausimų, tačiau praturtino ir nuostabiais įvykiais, kuriuos atsiminsiu tikrai ilgai. Mano profesinis gyvenimas buvo papildytas neįkainojama patirtimi ir žiniomis“, – savo patirtį apibendrina Meda Lelevičiūtė. Studentė teigia, jog kiekvienas nors kartą gyvenime turi pabandyti išvažiuoti į mobilumo projektą užsienyje, nes taip ne tik yra pagerinamos profesinės žinios, tačiau tuo pačiu tampama atviresniu pasauliui bei sau pačiam.