Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Mados dizaino studijų programos absolventė Jūratė Vaškienė ir absolventas bei programos dėstytojas Rytis Beiga pristatys autorines kolekcijas birželio 9 – 11 dienomis vyksiančiame, nuo 2018 metų Tartu kūrybinės industrijos centro, Tartu universiteto Viljandi Kultūros akademijos ir Aukštesniosios dailės mokyklos „Pallas“ organizuojamame, tarptautiniame renginyje  “Estonian Fashion Festival 2021”. J. Vaškienė jame pristatys kolekciją „Mixed with stories“, o R. Beiga – kolekciją “Black Box Label – Abscence of Light”.

Į pradedantiems, laisvai samdomiems mados dizaineriams ir mados studijas pasirinkusiems studentams skirtą festivalį atranka vyko du mėnesius, o paraiškas pateikė tokie žinomi dizaineriai kaip Hannes Rüütel, Vilve Unt, Katre Arula, Liis Tiisvelt (iLLIMOR) bei daugelis kitų. Pasak atrankos žiuri komisijos nario, papuošalų dizainerio Tanel Veenre, šiais metais ypatingai išsiskyrė dizaineriai iš Lietuvos ir Latvijos, kurie atrankai pateikė gerai apgalvotas ir išbaigtas kolekcijas.

J. Vaškienė “Estonian Fashion Festival” dalyvauja jau trečiąjį kartą. “Festivalyje dabiutavau “Mood-Performance-Tants” kategorijoje su konceptualia (avangardo) kolekcija “Doppler (D)effect”. Tai buvo meninis projektas – performansas, kuriame kostiumų bei šokio pagalba buvo perteikiamas naratyvas apie skirtingų kartų santykius. Praėjusiais metais “Antoniuse moeetendus” kategorijoje pristačiau bakalauro kolekcija “F_ _ _n Perfection”. Į ją sudėjau visas, per tris mokslo metus Kauno Kolegijoje, sukauptas žinias. Šiais metais – dalyvauju su autorinio moterų aprangos prekės ženklo „727“ vasaros kolekcija. Skirtingai nei ankstesnės festivalyje pristatytos kolekcijos, ši yra komercinis projektas – prekinio ženklo vasaros kolekcijos pristatymas”, – pasakoja J. Vaškienė, – “Estonian Fashion Festival” yra išskirtinis ir savo apimtimi, ir turiniu. Džiaugiuosi galėdama dalyvauti jame jau trečius metus. Festivalis tapo platforma parodyti skirtingas savo, kaip kūrėjos, galimybes – nuo konceptualių meninių projektų iki išgryninto komercinio produkto.”

Kolekcijos „Mixed with stories“, kurią dizainerė pristatys festivalyje, tema atskleidžia kaip tie patys dalykai yra skirtingai suprantami laiko tėkmėje. Kolekcijos ašis – vintažinis Džokerio personažas, kviečiantis švęsti šiandieną „senoviniu būdu“. “Dėl pandeminės situacijos “Antoniuse moeetendus” kategorijoje pristatomų modelių kiekis labai apribotas, todėl buvo iškeltas nelengvas uždavinys – naudojant penkis modelius atskleisti SS2021 komercinės kolekcijos „Mixed with stories“ idėją, stilistiką, spalvyną”, – iššūkius, su kuriais teko susidurti, įvardina dizainerė.

Dalyvavimą šių metų “Estonian Fashion Festival 2021” J. Vaškienė apibūdina kaip galutinį atsiskaitymą sau. “Sukurti konceptualią kolekciją, kuri yra meninės saviraiškos rezultatas, pasiektas su dėstytojų – profesionalų pagalba, yra viena, tačiau savarankiškai parengti komercinę kolekciją, kurioje derėtų tiek vartotojo, tiek mados festivalio atrankos komisijos keliami standartai – kita. Manau, daugelis neseniai studijas baigusiųjų susiduria su kūrybinių idėjų stygiaus ar nepasitikėjimo savimi problemomis, ne išimtis esu ir aš. Todėl dalyvavimas šiame festivalyje, visų pirma, yra patvirtinimas man, kad viskas gerai, pasirinktas kelias yra teisingas. O dėl festivalio dalyvių gausos – turiu galimybę pamatyti, kaip mano kūryba atrodo bendrame kontekste: nuo pradedančiųjų iki 10 metų gyvavimo patirtį turinčių prekės ženklų”, – mintimis dalijasi J. Vaškienė.

„Estonian Fashion Festival 2021“ dalyvaujančių dizainerių J. Vaškienės ir R. Beigos kolekcijas tiesioginės transliacijos metu bus galima pamatyti birželio 9–11 dienomis. Sekite naujienas festivalio Facebook’ o paskyroje.

J. Vaškienės kolekcijos “Mixed with stories” nuotraukos – Gertrūda Butkutė, MUA – Dana Marchockaja, modelis – Saulė Mekionytė