Balandžio 10–11 d. jau šeštą kartą įvykęs simpoziumas „Kūrybiškumo kompetencijos ugdymas(is) mokymosi visą gyvenimą kontekste“ subūrė pedagogus, dailės mokytojus, dėstytojus ir kūrėjus iš Lietuvos ir Latvijos bendrai refleksijai bei kūrybinei raiškai. Šį renginį organizavo Rygos technikos universiteto Liepojos akademijos Atviroji dailės, dizaino ir architektūros mokykla bei Dailės edukacinis centras kartu su Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedra.
Simpoziumo metu, kurį moderavo Pedagogikos katedros dėstytoja dr. Sigita Saulėnienė, pristatyti net 16 pranešimų, kurie atliepė šiandienos ugdymo aktualijas: nuo emociškai palankios mokymosi aplinkos kūrimo, vaikų lyderystės ugdymo, iki vertybių kaitos, inovatyvių metodų bei tarpdisciplininių projektų. Išskirtinio dėmesio sulaukė pranešimai, kuriuos skaitė dėstytojai iš Kauno kolegijos – dr. A. Bagdonas, K. Drumstė, J. Talalienė, R. Grybienė, E. Dulkinienė, G. Dilienė, M. Stumbrienė, dr. S. Saulėnienė ir A. Šarkauskaitė.
Antroji simpoziumo diena taip pat nešė stiprią emocinę ir meninę žinutę – pristatyta Ingos ir Almos Laužonyčių knyga „Per paskutinę vakarienę“, kuri paskatino atvirą pokalbį tarp autorių ir klausytojų. Vėliau atidaryta kūrybinių darbų paroda „Žydintys sodai“, kurioje eksponuoti dailininkų ir pedagogų miniatiūrų formato darbai. Paroda stebino subtilumu, technikų įvairove bei asmeniškais pavasario vizijų pasakojimais.
Šis simpoziumas dar kartą patvirtino, jog kūrybiškumas ir bendradarbiavimas – vieni svarbiausių šiuolaikinio ugdymo ramsčių, o dailės pedagogų ir kūrėjų bendruomenė – ne tik aktyvi, bet ir kupina idėjų, galinčių keisti ugdymo aplinką.