Džiaugiamės ir didžiuojamės – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas sulaukė Lietuvos kultūros tarybos (LKT) palaikymo: finansavimas skirtas dviem inicijuotiems kultūros projektams, kurie ne tik atliepia šiandienos aktualijas, bet ir kuria ilgalaikę vertę meninei, edukacinei bei kultūrinei aplinkai.

Tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis (IPMA)

Projektą koordinuoja – Menų akademijos Fotografijos studijų programos lektorė Svetlana Batura. Jau trečią kartą vyksiantis Tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis toliau stiprina savo pozicijas kaip viena aktualiausių platformų medijų menininkams, studentams ir akademinei bendruomenei. Festivalis kviečia diskusijai, eksperimentavimui ir bendradarbiavimui – nuo parodų ir portfolio peržiūrų iki „Erasmus+“ finansuojamos BIP programos, kurioje studentai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse kartu su profesionalais iš Lietuvos ir užsienio.

„Pristatant IPMA festivalį tarptautinėje konferencijoje Barselonoje, iš Lietuvos atskriejo žinia – festivalis gavo LKT finansavimą. Tai – gyvybiškai svarbi parama, kuri užtikrina mūsų veiklos tęstinumą ir augimą. Pradėjome nuo nulio – vien su Kauno kolegija, o dabar, 2025-aisiais, mumis patikėjo Lietuvos kultūros taryba ir iniciatyvos „Kaunui“ programa. IPMA tapo gyvu įrodymu, kaip nepriklausoma iniciatyva, augusi akademinėje terpėje, gali pasiekti pasaulinį lygį“, – džiaugiasi festivalio iniciatorė S. Batura.

Lietuviško dizaino išsaugojimas: tvarus konservavimas ir restauravimas

Projektą koordinuoja – Menų akademijos Objektų konservavimo ir restauravimo studijų programos lektorė Eglė Aleknaitė. Šis projektas kviečia iš naujo pažvelgti į lietuviško dizaino paveldą – per praktines edukacines dirbtuves ir paskaitas dalyviai ne tik įgis įgūdžių, kaip atnaujinti dizaino objektus, bet ir prisidės prie tvarumo bei kultūrinio sąmoningumo didinimo. Restauravimas čia tampa ne tik metodu – bet ir vertybe: rūpestis, išsaugojimas, ilgaamžiškumas.

„Tikiu šios idėjos prasme – projektas kviečia išsaugoti tai, kas turi vertę, bet dažnai lieka pamiršta. Tai – praktinis, tvarus ir kūrybiškas požiūris į dizaino paveldą. Tikiu, kad tai taps tvirtu pagrindu ilgalaikei iniciatyvai“, – teigia E. Aleknaitė.

Fakulteto projektų plėtrai svarų indėlį įnešęs projektų vadovas Gediminas Banaitis pažymi: „Džiaugiuosi, kad fakulteto iniciatyvos sulaukė nacionalinio įvertinimo. Abu projektai – skirtingi, bet vienodai reikšmingi, nes jie įgalina kūrėjus, studentus ir visuomenę augti. Tai puikus pavyzdys, ką galima nuveikti, kai turime aiškią viziją, stiprią komandą ir tikėjimą idėja.“

Didžiuojamės fakulteto dėstytojais, kūrėjais ir partneriais, kurie kuria, mąsto plačiau ir drąsiai žengia kultūros kaitos keliu. Šie projektai prisidės prie Lietuvos kultūrinio gyvenimo įvairovės, kūrybiškumo ugdymo ir meninio paveldo puoselėjimo.