Iki balandžio 30 d. Kauno kolegijos „Stiklo galerijoje“ (Pramonės pr. 22A, Kaunas, antras aukštas) eksponuojama Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Objektinio meno studijų programos studentų paroda „Architektūros motyvai batikoje“, lydinti tarptautinę mokslinę studentų konferenciją „Idėjų forumas“.
Batika atsirado prieš beveik 2000 metų, Javos saloje (Indonezija). Tai tekstilės dekoravimo būdas, kai įkaitusiu vašku ir specialiu įrankiu – tjantingu – piešiama ant audinio ir dažoma specialiais dažais. Batikos kūrimo procesas ilgas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės, tačiau ji nepraranda savo populiarumo, kadangi suteikia galimybę sukurti unikalų meno kūrinį. Nors ši technika neturi lietuviškų šaknų, tačiau yra sietina su audinių dažymu augaliniais (ir ne tik) dažais, kiaušinių marginimu vašku, kadangi batikoje yra naudojamas lydytas vaškas, be to, šias technikas sieja ir panaši darbo eiga. 2009-aisiais UNESCO batikos meną pripažino Žmonijos žodinio ir nematerialaus paveldo šedevru.
Parodoje studentai eksponuoja studijų metu kurtus darbus, kuriuos inspiravo urbanistinė architektūra. Kiekvienas kūrinys tai – galimybė gerai pažįstamus Kauno miesto architektūros simbolius atrasti iš naujo.
Kviečiame apsilankyti!
Paroda veikia: 2023 04 20 – 04 30
Parodos kuratorė: Neringa Šiupinskienė