Paskutinį balandžio mėnesio sekmadienį visame pasaulyje yra švenčiama tarptautinė pinhole fotografijos diena. Išverstus iš anglų kalbos „pinhole“ tai – adata išdurta skylutė. Su šiuo terminu yra susijęs iš lotynų kalbos atėjęs terminas camera obscura (liet. tamsus kambarys), kuriuo prieš daugelį metų buvo vadinamas judančių vaizdų demonstravimas. Pinhole kamera tai – kamera be įprasto objektyvo, kuri gali būti pagaminta iš degtukų, kavos ar kitokios dėžutės. Šviesos srautas į dėžutės vidų patenka pro labai mažą skylutę ir yra projektuojamas ant jautraus paviršiaus, gautas rezultatas – visada netikėtas ir stebinantis meniškumu.
Kauno kolegijos Menų akademijos Fotografijos studijų programos dėstytojas, fotomenininkas Žilvinas Glušinskas, yra vienas iš pinhole fotografijos meistrų ir populiarintojų Lietuvoje. Kasmet fotomenininkas, švęsdamas pinhole fotografijos dieną, dalyvauja tarptautinėje fotografijų parodoje „Estenopeica sin fronteras“, šiais metais surengtoje jau septintąjį kartą.
Ekspozicijoje pristatomi du Ž. Glušinsko kūriniai: „Atvirukas iš Busano 1“, „Atvirukas iš Busano“ (13:02). Parodoje taip pat dalyvauja ir Fotografijos studijų programos studentė Gabrielė Kudrotaitė, pristatydama fotografijas „Sielų veidrodis“ ir „Pokyčių ženklai“ (12:05). Be menininkų iš Lietuvos, savo kūrinius parodoje eksponuoja kūrėjai iš Italijos, Ispanijos, Argentinos, Meksikos ir kt.
Dėl karantino ribojimų, šiais metais paroda „Estenopeica sin fronteras“ surengta virtualiu formatu. Kviečiame apžiūrėti menininkų kūrinius!