Iki kovo 31 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Dainavos padalinyje (Savanorių pr. 377, Kaunas) eksponuojama Kauno kolegijos Menų akademijos studentų piešinių paroda „Vakar, šiandien, rytoj“.
Paroda kelia klausimą: ar iš tikrųjų šiandien, viena iš klasikinių dailės rūšių – piešimas – praranda savo svarbą? Siekiant rasti atsakymą, buvo suformuota Menų akademijos studentų piešinių kolekcija, kurioje įvairių laikotarpių darbai žymi piešinio raidos ir jo vystymosi pokyčius. Seniausias kūrinys šioje kolekcijoje datuojamas 1956-ais, o naujausias – 2016-ais metais.
Parodą „Vakar, šiandien, rytoj” sudaro 22 darbai, kurie tik iš dalies atskleidžia piešinio raidos pokyčius. Šeštajame – septintajame deš. pagrindinis piešimo studijų tikslas buvo realistiškai perteikti natūrą ir siekti piešinio technikos meistrystės. „Vėliau, vyravusią akademinio piešinio tradiciją ir sampratą, keitė liberalesnis ir drąsesnis požiūris į objekto ar subjekto vaizdavimą. Piešimo užduotis iš natūros imta derinti su kūrybinėmis užduotimis, skatinant ne kopijuoti natūros, o ją interpretuoti improvizuojant – laužant stereotipinę komponavimo sampratą. Taip pat buvo bandomos įvairios piešimo priemonės bei būdai, supažindinama su dekoratyvumo, stilizacijos, abstraktumo sąvokomis piešinyje“, – pasakoja lektorė Sigutė Bronickienė.
Piešimo, kaip dailės rūšies, pokyčius lemia daugelis faktorių: dėstančių šią discipliną menininkų kartų kaita, studijų programų tikslų ir uždavinių pokyčiai, piešimui skiriamo laiko trukmės mažėjimas, edukacinė bei estetinio, meninio ugdymų kaita, skaitmeninių technologijų įsigalėjimas. Anot Pedagogikos katedros vadovės dr. Sigitos Saulėnienės, aktuali tebėra piešimo, kaip disciplinos, mokymosi svarba žmogui, plėtojant aplinkinio pasaulio formų ir spalvų suvokimą, siekiant akies ir rankos judesių tikslumo, pastabumo, formos suvokimo ir erdvinio mąstymo.
Parodos kuratorės: Birutė Šležienė, Sigutė Bronickienė