Kauno kolegija – lyderiaujanti aukštoji mokykla Lietuvoje išsiskirianti savo įvairiapusiška veikla. Viena iš tokių veiklų – jau ne vienerius metus Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros plėtojama „Sportas visiems“ idėja, kuri šiais metais įgyvendinta projekto „Integruotas sportas: nuo teorijos iki varžybinių iššūkių“ teorinėmis ir praktinėmis veiklomis.

Pirmame projekto etape buvo vykdomi teoriniai ir praktiniai mokymai, antrajame etape organizuotos porodomosios integruoto futbolo ir krepšinio varžybos, kuriose varžėsi teoriniuose / praktiniuose mokymuose dalyvavę neįgaliųjų klubų nariai bei kiti sporto entuziastai.

„Įgyvendinant projekto „Integruotas sportas: nuo teorijos iki varžybinių iššūkių“ teorines ir praktines veiklas išsiaiškinome, kad vertinant neįgalaus asmens fizinį aktyvumą labai svarbi žmogaus asmeninė patirtis bei žinios, koks gali būti aktyvus laisvalaikis. Tačiau taip pat reikia suprasti, kad dirbant su neįgaliaisiais turime būti motyvuotais mentoriais“, – pasakoja projekto vadovas, Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas.

Pasak dr. A. Brusoko, patirtys leidžia pastebėti, kad didžiausia problema yra abejingumas ir motyvacijos stoka prisitaikant ir įgyvendinant inovatyvias pasaulines patirtis, skatinančias visapusišką asmens integraciją. „Svarbu suprasti, kad integracija nevyksta savaime. Visiems visuomenės nariams būtina suvokti ir tikėti, kad visi žmonės yra lygiaverčiai. Visi šio svarbaus proceso dalyviai turi būti pasiruošę eiti į kompromisus ir išbandyti naujas situacijas“, – neabejoja projekto vadovas.

Projekto tikslas – tobulinti asmenų, dirbančių su neįgaliaisiais, kvalifikaciją, pristatant integruoto sporto formą, kurioje didžiausias dėmesys yra skiriamas procesui, o ne rezultatui. Dr. A. Brusoko teigimu, šio tikslo įgyvendinimui buvo pasirinkti penki skirtingi Lietuvos miestai, kadangi skirtingi regionai leidžia pasiekti platesnę auditoriją, o šiuose miestuose įsikūrusių neįgaliųjų sporto klubų bei organizacijų nariai treneriai, vadovai užtikrins projekto tęstinumą.

„Integruoto sporto pagalba siekiame skatinti lygias galimybes, socialinę įtrauktį, nepriklausomai nuo žmogaus lyties, fizinių, socialinių, ekonominių ar kultūrinių skirtumų, sudarant visiems vienodas galimybes būti fiziškai aktyviems. Įgyvendinant šį projektą išgirdome daug šiltų atsiliepimų. Mokytojai, vadovai, treneriai maloniai nustebo, kad sukurtos integruoto krepšinio ir futbolo taisyklės yra aiškios bei lengvai suprantamos. Sutarėme visada konsultuoti ir toliau dalintis sukaupta patirtimi“, – apie tolimesnes bendradarbiavimo perspektyvas kalba dr. A. Brusokas.

Parolimpiečio Tomo Kairio nuomone, tokie projektai, kaip „Integruotas sportas: nuo teorijos iki varžybinių iššūkių“, naudingi ne tik turintiems negalią, bet ir sveikiesiems.

„Labai džiaugiuosi, kad Kauno kolegija skyrė laiko ir energijos šiam projektui įgyvendinti. Tokios veiklos padeda mažinti atskirtį tarp sveikųjų ir turinčių negalią. Apskritai, manau, integruotas sportas turi abipusę naudą – negalią turintiems žmonėms tai galimybė integruotis į visuomenę, įgyti daugiau pasitikėjimo savimi. Tuo tarpu sveikiesiems negalią turinčių žmonių ryžtas, motyvacija ir įdedamos pastangos sportuojant gali tapti motyvacijos šaltiniu“, – pastebi T. Kairys.

Projektas “Integruotas sportas: nuo teorijos iki varžybinių iššūkių“ vykdomas Kauno kolegijai bendradarbiaujant su Lietuvos integruoto sporto asociacija ir yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Visą straipsnį skaitykite naujienų portale „Kas vyksta Kaune“.