MB „Sveikatos sprendimai“ nuotr.

Verslo centras, tęsdamas rubriką „Verslo centro svečiuose“ pristato pokalbį su didmeninės prekybos maisto papildais įmonės MB „Sveikatos sprendimai“ atstove Jurgita Štaraite–Bukaitiene. Nors Jurgitos įkurtos mažosios bendrijos veikla dar tik skaičiuoja ketvirtuosius metus, tačiau šis verslas jau sulaukė tarptautinio įvertinimo: įmonė sertifikuota kaip  A klasės lyderė savo veikloje. Kaip jos rankose atsidūrusi maisto papildų dėžutė tapo pagrindiniu pajamų šaltiniu, kokia jos patirtis, bandant įtraukti į šią veiklą savo sutuoktinį, ir kas svarbiausia siekiant, kad steigiamas verslas būtų produktyvus, Jurgita sutiko pasidalinti su Verslo fakulteto studentais ir bendruomene.  

Veikla, kurią paskatino sveikatos negalavimai

Prieš įkuriant mažąją bendriją, Jurgita 20 metų dirbo banke. Supratusi, kad dirbti toje pačioje srityje pavargo, nusprendė, kad reikia kažką keisti. Susidūrusi su tam tikromis sveikatos problemomis, ji pradėjo domėtis žuvų taukais. Atradusi jai tinkantį produktą Norvegijoje ir pastebėjusi šio produkto paklausą savo artimųjų rate, moteris ėmėsi platinti šiuos maisto papildus ir kitiems lietuviams. Taip jos rankose atsidūrusi žuvų taukų dėžutė tapo jau ketverius metus pelną nešančia veikla didmeninėje prekyboje maisto papildais.

Jurgita neslepia, jog pirmieji metai, bandant derinti samdomą darbą ir nuosavą verslą buvo ypač sunkūs. Tačiau aukotis buvo verta:  „Nesigailiu nei vienos dienos, nei vienos nemiegotos nakties“, – teigia pašnekovė, papildydama, jog didžiausias privalumas dirbti nuosavame versle jai, asmeniškai, ne uždirbtų pinigų kiekis, bet laisvė pačiai reguliuoti savo darbo dieną.

Šiandien Jurgita įsitikinusi: „Jei pats nedirbi savo įsteigtame versle – nieko iš to ir nebus. Tačiau būdamas vienas visko negali žinoti. Aš pasirinkusi kelią, kuris 90 proc. samdo paslaugą“, – įmonės veiklos principais dalijasi verslininkė.

Kodėl į tą patį daržą nevalia vestis sutuoktinio

Jurgita pasakoja, kad dar pradžioje verslo steigimo pamatė, jog jos ir vyro nuomonės, bandant dirbti drauge išsiskirdavo pernelyg dažnai, kadangi abu – skirtingų sričių specialistai, skirtingais požiūriais į tam tikrus dalykus. Ilgai nereikėjo laukti, jog abu sutartų geriau tapti vienas kito patarėjais.

Svarstantiems apie galimybę kurti šeimos verslą, Jurgita išdėsto aiškią nuomonę: „Patarčiau labai griežtai apsiriboti atsakomybes ir nelįsti į vienas kito daržą, kitokiu atveju nepavyks išvengti konfliktų“, – teigia pašnekovė, papildydama, jog vietoj tapimo lygiaverčiu verslo partneriu, geriau turėti patarėją, žmogų, į kurį galima atsiremti.

Kalbėdama apie tolimsnę veiklos viziją, Jurgita šmaikščiai lygina įmonę su kūdikiu: „Augini ją nuo pirmos dienos ir kartu su ja augi. Šis  verslas – tai ne vienos dienos projektas. Tad noriu šį kūdikį užauginti iki pilnametystės ir išleisti į pensiją kartu su savimi“, – juokiasi pašnekovė.

Gavai  grūdų – pasėk

„Svarbiausia, kuriant verslą – disciplina. Aiškus planų apsibrėžimas savaitei ar mėnesiui, nuoseklus ir kantrus darbas – tiesiausias kelias pasiektus rezultatus“, – įsitikinusi pašnekovė.

Kaip verslą paversti sėkmingu? Moteris atskleidžia, visada suvokusi, kad iš gaunamų pajamų reikia auginti įmonę, o ne pirkti batelius ar mašinas. Jos nuomone, turint nuosavą verslą kartais, kad galėtum leisti kažką daugiau sau, reikia išlaukti. „Su vyru juokaujame, kai bus tiek pinigų, kad nebebus fantazijos, kur juos padėti, tuomet statysimės namus“, – tiesa, kurią suvokė dar verslo pradžioje, dalijasi Jurgita.

Kviečiame išgirsti visą pokalbį su MB „MB „Sveikatos sprendimai“ steigėja Jurgita Štaraite–Bukaitiene!