Jau dešimtąjį kartą Kauno kolegijoje organizuota tarptautinė savaitė „Going international 2018“. Šiais metais kolegijoje svečiavosi dėstytojai iš daugiau kaip 20 skirtingų pasaulio šalių, kurių didžiąją dalį sudarė Vadybos ir ekonomikos fakulteto akademiniai partneriai.

Tarptautinės savaitės metu, kovo 19–23 d, paskaitas fakulteto studentams skaitė Izraelio, Danijos, Serbijos, Kinijos, Ispanijos, Vokietijos, Suomijos, Nyderlandų, Belgijos, Gruzijos, Estijos bei Latvijos aukštųjų mokyklų lektoriai. Iš viso fakultete įvyko daugiau nei 25 paskaitos, kuriose diskutuota apie verslui, ekonomikai, sportui aktualiausias temas bei vykdytos įvairiausios praktinės veiklos.

„Europos aukštojo mokslo erdvėje  bendradarbiauja daug skirtingų politinių, kultūrinių ir akademinių tradicijų šalių, taip pat universitetų bei kolegijų dėstytojai,  studentai ir absolventai  dalyvauja judumo programose, todėl mums labai svarbu „pasimatuoti“ studijų kokybės lygį, pasidalinti gerąja darbo patirtimi, dirbti kartu siekiant bendrų tikslų“, – pabrėždama partnerystės su užsienio partneriais svarbą akcentuoja  Vadybos ir ekonomikos fakulteto dekanė Ona Junevičienė.

Kaip ir kasmet, tarptautinė patirtis perduota ne tik fakulteto studentams, bet ir lektoriams. Siekiant pasidalinti naujausiais mokslo metodais bei gerosiomis patirtimis fakultete organizuoti du akademinę bendruomenę sutraukę seminarai – „Distance Learning Education“, kuriame pristatytas Ispanijoje vykdomų nuotolinių studijų modelis, bei „Leadership and Career Design: Positive & Negative Impact on Youth Athletes“, kur dalintasi Lietuvos, Serbijos bei Suomijos patirtimi, ugdant jaunuosius sportininkus.

„Manau, jog fakulteto vadovams ir dėstytojams buvo ypač naudingas seminaras apie nuotolinių studijų organizavimą Ispanijos UNIR universitete, diskusijos apie bendrų taikomųjų tyrimų vykdymą ir projektų rengimą“, – nurimus Tarptautinės savaitės šurmuliui įspūdžiais dalijosi Vadybos ir ekonomikos fakulteto dekanė, neslėpdama džiaugsmo, jog šiemet fakultete  akademiniais pasiekimais dalijosi itin daug užsienio partnerių.

Kauno kolegija, savo ruožtu, svečiams taip pat nepašykštėjo įdomių veiklų – akademiniams partneriams pristatytas itin reikšmingas valstybei jubiliejus –  Lietuvos šimtmetis bei šia proga surengtas priėmimas Istorinėje Kauno prezidentūroje. Taip pat, jau ketvirtus metus iš eilės, Tarptautinės savaitės vinimi tapo kolegijoje organizuota konferencija Innovative (Eco)Technology, Entrepreneurship and Regional Development, IECOTERD), kurioje daugiausiai klausytojų dėmesio šiemet sulaukė naujos kartos verslininko ir investuotojo, Nextury Ventures rizikos kapitalo fondo įkūrėjo Iljos Laurs pranešimas, kuriame jis akcentavo verslo ir aukštojo mokslo partnerystės svarbą siekiant inovacijų proveržio.

Tarptautinės savaitės 2018 akimirkos.