Kauno kolegijos Verslo fakulteto bendruomenė aktyviai įsilieja į socialinės atsakomybės skatinimo ir palaikymo veiklas. Kultūros ir laisvalaikio vadybos studijų programos antrakursiai Kauno Panemunės socialinės globos namuose vykdė sociokultūrinės veiklos organizavimo projektą „Diena kitaip“, kurio pamatinė idėja – skatinti pagyvenusių žmonių užimtumą. Projektu siekta praturtinti senelių laisvalaikį, užimti juos įdomia ir kūrybiškumą skatinančia veikla.

Projekte dalyvavo apie 20 Kauno Panemunės socialinės globos namų gyventojų. Dauguma jų buvo su klausos, judėjimo sutrikimais, sunkiai išlaikydavo dėmesį, dauguma sirgo demencija. Dėl šių priežasčių studentai pastebėjo, kad buvo sunku sklandžiai bendrauti ir atlikti užduotis: „Bet tai mūsų netrikdė: jei reikėdavo, paaiškindavome užduotį keletą kartų, kai kuriems – individualiai. Taip pat bendravome lėčiau nei įprasta“, – pastebi antrakursiai.

Projekto metu buvo sudarytos sąlygos senjorams išbandyti netradicinę piešimo techniką: seneliai, klausydamiesi istorijos, įsivaizdavo ir iliustravo jos herojus, o vėliau savo vardą apipavidalino gėlių raštais. Taip pat senjorai žaidė įvairius mąstymo reikalaujančius žaidimus, kūrė bendrą pasaką, palinkėjimus artėjančios vasaros proga.

„Tiek senjorai, tiek mes, studentai, projekto metu pajautėme šiltą tarpusavio ryšį. Projektas „Diena kitaip“ suteikė senjorams gerų emocijų, nes juk laimei pakanka visai nedaug“, – apibendrindami teigia studentai.

Dėkojame Kauno Panemunės socialinės globos namams, taip pat jų užimtumo specialistei Linai už pagalbą projekto vykdymo metu.