Kauno kolegijos dėstytojai kartu su Projektų skyriaus darbuotojais parengė ir Lietuvos mokslo tarybai pateikė 6-ias projektines paraiškas medicinos, technologijų ir socialinių mokslų srityse finansavimui gauti. Finansavimas skirtas net 4-iems Kauno kolegijos teiktiems projektams, iš kurių 2 vykdys Verslo fakulteto studentai ir dėstytojai.

Vienas tokių tiriamųjų darbų – Įstaigų ir įmonių administravimo antrakursio Juliaus Antanaičio projektas „Žaliųjų zonų diegimo efektai darnaus vystymosi požiūriu: Šakių miesto atvejis“ (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0077), tyrimo vadovas – doc. dr. Valdemaras Makutėnas. Darbo tikslas – tobulinti studentų mokslinę kompetenciją bei gebėjimus, vykdant praktinę mokslinę veiklą. Kaip pasakoja Vadybos ir teisės katedros docentas dr. V. Makutėnas, projekto metu bus vykdomas mokslinis tyrimas ištirti žaliųjų zonų diegimo ekonominį, socialinį ir aplinkosauginį efektus Šakių mieste. Šiam tikslui pasiekti bus naudojama Šakių rajono savivaldybės statistinė informacija, vykdoma Šakių miesto gyventojų apklausa, atliekamas interviu su savivaldybės administracijos atsakingais skyrių darbuotojais. Laukiamas rezultatas – patobulintos studentų mokslinės kompetencijos, įvykdytas mokslinis tyrimas bei pranešimas mokslinėje konferencijoje.

Taip pat finansavimas sirtas Taikomosios komunikacijos trečiakursės Vaivos Šalaševičiūtės vykdomam tiriamajam darbui „Netikrų naujienų atpažinimo metodika“ (projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0015), kuriam vadovaus dr. Lina Šarlauskienė. Projekto tikslas – ugdyti studentų gebėjimus atlikti mokslinius tyrimus. Pastebėjus visuomenėje itin aktualią netikrų naujienų atpažinimo problemą, tyrimui pasirinktas uždavinys atlikti netikrų naujienų identifikavimo būdų teorinę mokslinių šaltinių analizę ir parengti praktinę netikrų naujienų atpažinimo metodiką. Kaip teigia projekto vadovė dr. Lina Šarlauskienė, visuomenėje daugėjant įvairių informacijos sklaidos būdų ir  informacijos šaltinių, vis sunkiau pasirinkti patikimus ir faktais pagrįstus šaltinius.

„Labai svarbu, jog visuomenė suvoktų apskritai informacijos atrankos reikalingumą, žinotų ir sugebėtų panaudoti patikimos informacijos atrankos kriterijus. Galima naudoti patikimos informacijos atrankos kriterijus arba atvirkščiai, naudoti kriterijus leidžiančius suprasti, kuri informacija nėra patikima arba tai yra, taip vadinamos, netikros naujienos“, – atkreipia dėmesį Komunikacijos katedros lektorė.

Dr. L. Šarlauskienė pabrėžia, kad gaunama informacija daro įtaką visuomenės sprendimams ir visai žmonių veiklai, todėl informacijos pasirinkimas ir jos kokybės suvokimas yra labai svarbus aspektas. Tiriamojo darbo metu norima ne tik susisteminti ir pateikti netikrų naujienų atpažinimo kriterijus, bet ir nustatyti taikomas netikrų naujienų atpažinimo priemones, procedūras bei parengti praktinę netikrų naujienų atpažinimo metodiką. Tikimasi, jog  parengta metodika padės kiekvienam visuomenės nariui lengviau atpažinti netikras naujienas ir pasirinkti patikimus informacijos šaltinius.

Projektai įgyvendinami atliepiant vieną iš Kauno kolegijos strateginių uždavinių – stiprinti mokslo ir meno taikomosios veiklos, studijų ir verslo sąveiką. Mokslinius tiriamuosius darbus, vadovaujant tyrimų vadovui, pagal individualią programą studentai atliks laisvu nuo užsiėmimų metu.

Projektų skyriaus vadovės Linos Kuraitienės teigimu, gauto finansavimo nauda – ne tik paskatinimas prie stipendijos, bet ir galimybė realizuoti taikomojo mokslo idėjas, įgyti praktikos atliekant taikomuosius tyrimus. Tai didelis pasiekimas kolegijai, nes didžioji dalis Lietuvos mokslo tarybos įgyvendinamų priemonių ir skiriamo finansavimo yra orientuota į universitetų, o ne į kolegijų sektorių.