Vasario 27 d. (antradienį) 9.00 val. Kauno kolegijoje (4-407 aud., Pramonės pr. 22A) organizuojamas viešas seminaras – diskusija „Dirbtinis intelektas ir ES: ką apie tai reikia žinoti jaunam žmogui?“, kurį organizuoja Kauno kolegija, Europos Parlamento biuras Lietuvoje ir Kauno Europe Direct centras. Seminarą sudarys dvi dalys: pirmoji skirta studentams ir dėstytojams, antroji – gimnazijų moksleiviams ir pedagogams, bet dalyvauti gali visi, kuriuos domina ši tema.

Jonas Lekevičius

Pranešimų pradžioje Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė akcentuos, kodėl svarbu balsuoti artėjančiuose Europos Parlamento rinkimuose, kuriame priimami sprendimai įtakoja mūsų kasdieninį gyvenimą, šiuo atveju – skaitmeninių įrankių ir sistemų saugumą ir atsekamumą.

Daug metų kuriantis skaitmeninius produktus, Lemon Labs bendraįkūrėjas, Treatwell produkto dizaino vadovas ir nepriklausomas kūrėjas, šiuo metu vedantis technologijų naujienų laidą “Du Bitai”, startuolio “Orb Land” bendraįkūrėjas Jonas Lekevičius pristatys Europos Parlamente priimtą dirbtinio intelekto aktą, kuris yra pirmasis pasaulyje, reglamentuojantis šią naują sritį. Studentams Jonas papasakos, kaip dirbtinis intelektas suteikia būrį naudingų asistentų, pristatys naudingiausius įrankius ir patars, kaip juos maksimaliai išnaudoti bei kūrybiškai sujungti. Jono teigimu, nesvarbu, kokį protinį darbą dirbi, dirbtinio intelekto įrankiai gali tau padėti dirbti žymiai greičiau, smagiau ir kūrybiškiau. Ir net nebūtina laukti, kol kažkas integruos DI į darbo procesą: esami dirbtinio intelekto įrankiai yra pakankami pačiam išrasti naujus, efektyvius metodus.

Pranešime moksleiviams lektorius supažindins su norus pildančiu džinu, kuris jau čia, vardu ChatGPT. Reikia tik žinoti, kiek daug visko gali norėti, ir kaip tų norų užklausti. Sujungus DI pagalbą su kitais lanksčiais įrankiais, labai nesunku sukurti beveik visiškai bet ką, ir eksperimentuoti su visomis idėjomis: net tomis, kurioms, atrodo, trūksta žinių ar supratimo. DI gali pasitarnauti ir išlaisvinti jaunuolių kūrybą, padėti teisingai pasirinkti ateities specialybę ar net geriau išlaikyti egzaminus.

2023 m. birželio 14 d. Europos Parlamentas priėmė poziciją dėl Dirbtinio intelekto akto. Europos Parlamento prioritetas – užtikrinti, kad ES naudojamos dirbtinio intelekto sistemos būtų saugios, skaidrios, atsekamos, nediskriminuojančios ir nekenksmingos aplinkai. Parlamentas taip pat siekia nustatyti technologiškai neutralią, vienodą dirbtinio intelekto apibrėžtį, kurią būtų galima taikyti būsimoms dirbtinio intelekto sistemoms. DI akte nustatytos skirtingos taisyklės, taikomos skirtingiems dirbtinio intelekto rizikos lygiams.

SEMINARO PROGRAMA

09.00 – 09.05  Organizatorių sveikinimo žodis

I dalis

09.05 – 09.20 „Kodėl svarbu balsuoti Europos Parlamento rinkimuose?

Daiva Jakaitė, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė

9.20 – 10.30   „Visų supergalia – kaip dirbtinis intelektas tau suteikia būrį naudingų asistentų“ 

Jonas Lekevičius, technologijų laidos „Du Bitai“ vedėjas, startuolio „Orb Land“ bendraįkūrėjas

 

 

II dalis 

11.00 – 11.15   „Kodėl svarbu balsuoti Europos Parlamento rinkimuose?

Daiva Jakaitė, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė

11.15 – 12.30  „Kaip su dirbtiniu intelektu padaryti bet ką“ 

Jonas Lekevičius, technologijų laidos „Du Bitai“ vedėjas, startuolio „Orb Land“ bendraįkūrėjas

*Būtina registracija.

 

Daugiau informacijos: https://www.europarl.europa.eu/topics/lt/article/20201015STO89417/dirbtinio-intelekto-taisykles-ko-siekia-europos-parlamentas.

Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti patalpinti viešai prieinamose vietose: socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje bei tolesnėje renginio komunikacijoje.