Kasmet antrąjį gegužės penktadienį Lietuvoje švenčiama Buhalterių diena. Įvairiose šalyse ši profesinė šventė švenčiama skirtingu metu – vienur rudenį, kitur pavasarį, tačiau visuomet lydima vieno tikslo – susiburti ir kartu padiskutuoti, sutelkti dėmesį į aktualiausius finansų ir buhalterijos srities klausimus. Gegužės 13–14 dienomis Kauno kolegijos Verslo fakulteto Apskaitos ir finansų katedra kviečia drauge paminėti profesinę šventę „Buhalterio dieną 2021“ ir kartu panagrinėti šios srities specialistų tradicijų bei ateities kompetencijų lauką.

Dėmesys kintančiam kompetencijų poreikiui

Nors buhalterio profesija – viena seniausių specialybių, jos populiarumas ir prestižas neblėsta net ir sparčiai besiveržiant išmaniosioms technologijoms. Tiesa, atsižvelgiant į skaitmenizacijos procesus, šiuolaikinio buhalterio funkcijos nei iš tolo nebeprimintų rūmų raštvedžio užimtų pareigų.

Tradiciškai piešiamas buhalterio vaizdas su skaičiavimo mašinėle bei popieriais viš galvos – šiandien tarsi apvilktas nauju rūbu. Kadais monotoniškai pieštą paveikslą palaipsniui keičia modernūs technologijų vėjai ir buhalterio profesija palaipsniui virsta sparčiausiai skaitmenizuojama sritimi, todėl ypatingai aktualu suprasti, kokių kompetencijų šios srities specialistams prireiks ateityje. Pasak lektorės dr. Erikos Besusparienės, „dažnai daugelis galvoja, kad buhalteris visada palinkęs prie dokumentų ir tiek, o iš tikrųjų tai yra profesija stipriems žmonėms, kurie nuolat susiduria su vis naujais iššūkiais“.

Siekiant panagrinėti pastarojo laikmečio keliamus buhalterijos srities sunkumus bei ateities perspektyvas, pirmąją renginio dieną, gegužės 13-ąją, bus surengta diskusija „Buhalterio profesija: studijos ir iššūkiai ateities kompetencijoms“. Jos metu studentai, absolventai, darbdaviai bei dėstytojai dalinsis asmenine patirtimi bei įžvalgomis apie šios profesijos pasirinkimą, finansininko bei buhalterio darbo skirtumus, dažniausiai šią profesiją lydinčius iššūkius bei klaidas, darbo specifiką mažose ir didelėse įmonėse ir kitus būsimiesiems specialistams aktualius klausimus.

Po diskusijos profesinė šventė persikels į virtualų turą po Pinigų muziejų. Ši dalis bus skiriama visiems, besidomintiems bankininkystės ir pinigų raida Lietuvoje nuo 1990 m. iki šiandienos. Pasivaikščioti po virtualią ekspoziciją kvies Pinigų muziejaus vyresnysis specialistas Tomas Grėlis.

Antrąją dieną – dėmesys buhalterijos specialisto etikos normoms

Daug nuveikęs, kuriant ir tobulinant Lietuvos apskaitos ir audito mokslus, prof. habil. dr. Jonas Mackevičius, aprašydamas pagrindines buhalterio savybes, rėmėsi buhalterių herbe įrašytais žodžiais, prancūzų kalba reiškiančiais išsimokslinimą, sąžiningumą bei nepriklausomybę. Nors buhalterio darbo specifika laiko perspektyvoje keičiasi, šios savybės laikomos kertinėmis. O kaip su buhalterių darbo etika? Antrąją profesinės šventės dieną dėmesį šiai temai sutelks UAB „BDO apskaita ir auditas“ auditorė Jolanta Staliūnienė, kuri plačiau pristatys buhalterių etikos ribas.

Kviečiame visus, kurie neabejingi apskaitai, susitikti gegužės 13 d. nuo 10 val. ir gegužės 14 d. nuo 12.15 val!

Renginys nuotolinis. Prisijungimo nuoroda atsiunčiama po registracijos.