Kauno kolegijos Verslo fakulteto studentų baigiamieji darbai šiemet sulaukė ypatingo dėmesio – ne tik iš akademinės bendruomenės, bet ir iš verslo sektoriaus. Iškilmingos diplomų įteikimo šventės metu didžiausia – 1000 eurų – Andriaus Neniškio vardinė stipendija buvo įteikta Taikomosios komunikacijos absolventei Gabrielei Norvilaitei už baigiamąjį darbą „Organizacijų skaitmeninės komunikacijos stiprinimas pasitelkiant virtualius nuomonės formuotojus“, kuris pripažintas geriausiu 2025 metų Kauno kolegijos Verslo fakulteto darbu, išsiskiriančiu mokslinėmis bei praktinėmis įžvalgomis.
Šis įvertinimas ne tik finansinė paskata, bet ir aiškus signalas, kad nuoseklios pastangos sulaukia pripažinimo ir gali tapti reikšminga investicija į tolimesnį profesinį tobulėjimą bei nešti naudą tiek verslo sektoriui, tiek platesnei visuomenei.
G. Norvilaitės darbe gvildenama viena aktualiausių šiuolaikinės komunikacijos temų – virtualių nuomonės formuotojų reikšmė organizacijų viešajame įvaizdyje. Studentė pateikė realiomis tendencijomis pagrįstus, inovatyvius sprendimus, galinčius prisidėti prie pažangesnių komunikacijos strategijų kūrimo.
Virtualūs nuomonės formuotojai – tai vis didesnį poveikį rinkodarai ir komunikacijai darantis reiškinys. Dirbtinio intelekto generuojami influenceriai gali formuoti įmonių įvaizdį, kurti emocinius ryšius su auditorija ir būti inovatyvia alternatyva tradiciniams komunikacijos kanalams.

Stipendiją įsteigė pirmosios laidos Verslo fakulteto alumnas, UAB „Jorinis“ pagrindinis akcininkas Andrius Neniškis – sėkmingas verslininkas, aktyviai plėtojantis farmacijos ir medicinos produktų platinimo veiklą, Kauno kolegijos Akademinės tarybos narys. Jo profesinė sėkmė glaudžiai susijusi su stipriais akademiniais pamatais ir aktyviu įsitraukimu į kolegijos bendruomenę – studijų metais jis buvo ne tik Studentų atstovybės prezidentas, bet ir ryškus lyderis, kūręs iniciatyvas, kurios skatino studentų ir dėstytojų bendradarbiavimą, telkė bendruomenę bei formavo atsakomybės ir vertybių jausmą.
Šios patirtys ne tik suformavo jo požiūrį į bendruomenės svarbą, bet ir paskatino siekti prasmingo ryšio tarp mokslo ir verslo. Anot Andriaus, šiandienos lyderiai privalo investuoti į rytojų – skatinti jaunus žmones kurti, mąstyti strategiškai ir drąsiai žengti savo profesiniu keliu.
Būtent iš šio požiūrio ir gimė vardinės stipendijos idėja, kurią įkvėpė 2024 m. lapkričio 21 d. Verslo fakultete vykęs „Idėjų sprintas“. Tai buvo kūrybinis ir strateginis renginys, kurio metu trečio kurso studentai susitiko su fakulteto alumnais ir diskutavo apie aktualiausias baigiamųjų darbų tematikas. Renginio metu kilo mintis paskatinti studentus rinktis ne tik aktualias, bet ir drąsias, rinkos poreikius atliepiančias temas, kurios galėtų tapti tramplinu į darbo rinką. A. Neniškio sprendimas įsteigti stipendiją tapo ne tik finansiniu paskatinimu, bet ir simboliniu mostu – kvietimu studentams mąstyti plačiau, veikti atsakingai ir kurti tai, kas iš tikrųjų reikalinga.
Gabrielės Norvilaitės mintys apie prizą, studijas ir ateitį:
–Gabriele, ar tikėjotės gauti tokį įvertinimą? Ką Jums reiškia tapti geriausio Verslo fakulteto baigiamojo darbo autore?
– Nuo pat pradžių siekiau, kad mano baigiamasis darbas būtų kokybiškas tiek turiniu, tiek analize, tiek praktine nauda. Todėl viduje turėjau vilties, kad tai bus įvertinta, bet toks aukštas pripažinimas – geriausio baigiamojo darbo vardas ir stipendija – buvo labai malonus netikėtumas. Man tai lyg pripažinimas, kad atsidavimas ir realus susidomėjimas tema duoda rezultatų. Šis įvertinimas suteikė man daugiau pasitikėjimo savimi, taip pat įrodė, kad tema yra iš tiesų svarbi ir aktuali ne tik man, bet ir akademinei bendruomenei.
–Kaip kilo idėja nagrinėti virtualius nuomonės formuotojus organizacijų komunikacijoje?
– Idėja gimė visai atsitiktinai, kai kartu su darbo vadove (Vaiva Šalaševičiūte) ieškojome įdomios temos. Praktikos vieta nebuvo susijusi su komunikacija, tad tyrinėjome įvairius įmonių internetinius puslapius ir užtikome dirbtinio intelekto sukurtus žmonių modelius. Iš čia kilo mintis, kaip tokius avatarus galima panaudoti komunikacijoje. Išsiaiškinusi apie virtualių nuomonės formuotojų egzistavimą, gavau žalią šviesą tęsti šią temą.
Iš pradžių svarsčiau tarp dviejų temų – viena buvo lengvesnė ir gerai išnagrinėta, kita sudėtingesnė, bet įdomesnė ir aktualesnė. Nors turėjau daug abejonių, pasirinkau rizikingesnį kelią ir šiandien tuo labai džiaugiuosi. Linkiu ir kitiems studentams nebijoti išeiti iš komforto zonos – tai gali atnešti netikėtai gerų rezultatų.

–Ar gauta stipendija pakeitė Jūsų požiūrį į karjerą?
– Ši stipendija parodo, kad net iš studijų įmanoma užsidirbti. Tokio dydžio atlygis privertė mane susimąstyti apie galimybę pratęsti studijas ir toliau vystyti bei tirti šią temą. Kadangi esu tik karjeros kelio pradžioje, planuoju šią stipendiją pasilikti kaip investiciją į savo profesinę ateitį – galbūt būsimoms studijoms, kvalifikacijos kėlimui ar net darbo įrankiams įsigyti, kai jų prireiks.
– Kokius įgūdžius labiausiai vertinate, studijuodama Kauno kolegijos Verslo fakultete?
– Labiausiai vertinu tai, kad buvo derinama tiek teorija, tiek praktika – du neatsiejami, vienas kitą papildantys dalykai. Didžiausias įgūdis, kurį įgijau – viešasis kalbėjimas. Esu tikra, kad tai bus labai naudinga profesinėje veikloje. Taip pat įgijau žinių apie įvairius komunikacijos planavimo ir organizavimo įrankius, kurie padeda efektyviau atlikti darbus.
Na ir studijos padėjo dar labiau sustiprinti asmenines savybes – atsakingumą, kruopštumą, dėmesį detalėms – visa tai labai svarbu bet kurioje profesinėje srityje.
– Kaip šiuo metu planuojate savo karjerą?
– Šiuo metu dirbu, tačiau mano darbas nėra tiesiogiai susijęs su komunikacijos sritimi. Vis dėlto aktyviai stebiu komunikacijos specialistų darbo pasiūlymus ir domiuosi galimybėmis. Mano dabartinė strategija – įgyti daugiau praktinės patirties srityse, kuriose taip pat svarbūs komunikaciniai įgūdžiai, pavyzdžiui, klientų aptarnavime ir pardavimuose.
Taip pat sąmoningai domiuosi skirtingų sričių praktikomis, nes noriu atrasti savo stipriąją pusę – galbūt net tokioje srityje, kurios dar nepažinau. Esu atvira naujoms patirtims, kurios ilgainiui padės tikslingai suformuoti mano profesinį kelią.
–Kokią vertę, Jūsų nuomone, kuria stipendijos už geriausius baigiamuosius darbus?
–Manau, kad tokie paskatinimai yra labai vertingi, nes jie motyvuoja studentus siekti aukštesnių rezultatų, sveikai konkuruoti tarpusavyje ir įgyti realių gyvenimiškų patirčių. Ši stipendija ne tik motyvuoja, bet ir suteikia studentui pasitikėjimo – tai tarsi įrodymas, kad su ryžtu, kryptingu darbu ir pasiruošimu galima pasiekti tikrai daug. Ji ne tik paskatina pačius studentus, bet ir prisideda prie aukštosios mokyklos reputacijos, formuoja kultūrą, kurioje pastangos ir kokybė yra vertinamos ir skatinamos.
Sveikiname Gabrielę Norvilaitę – šių metų geriausio Verslo fakulteto baigiamojo darbo autorę! Jos istorija primena, kad už kiekvieno sėkmingo darbo slypi ne tik žinios, bet ir drąsa rinktis nestandartinius sprendimus. Dėkojame socialiniam partneriui Andriui Neniškiui – ši stipendija tapo daugiau nei prizu. Tai simbolis, jog verslas, mokslas ir drąsios studentų idėjos gali žengti koja kojon. Tegul šis įvertinimas tampa įkvėpimu būsimiems absolventams – siekti, tikėti ir keisti.