Rasa Palionienė, baigusi kraštovaizdžio dizaino studijas Kauno kolegijos Technologijų fakultete, dirbti grįžo į savo gimtąjį miestą. Vienas didžiausių VšĮ „Alytaus infrastruktūra“ gėlininkystės padalinio vadovės rūpesčių – rožynai, kuriais garsėja Dzūkijos sostinė. Specialistė neslepia, kad rožė – viena sunkiausiai prižiūrimų ir puoselėjamų gėlių, o jos Alytuje užima net du tūkstančius kvadratinių metrų.

Nuotrauka iš „Alytaus naujienos“

„Labai svarbu stebėti rožių ligas, o jos puola dažnai, ypač tokią karštą vasarą kaip šiemet. Būtini rožių purškimai nuo kenkėjų ir grybelinių ligų. Žinoma, kelias rožes savo sklypelyje galima bandyti išsaugoti ir liaudiškomis priemonėmis, tačiau nereikėtų pamiršti, kad jos vis tiek reikalaus ypatingos priežiūros. Rožės mėgsta purenimą, apie jas reikia tupinėti ir puoselėti“,  – pataria Kauno kolegijos absolventė.

Pastebima, kad floristikoje dabar linkstama šalia rožių įterpti kitokių augalų, pavyzdžiui, levandų, tačiau Alytaus rožynuose kol kas rožės puikuojasi vienos. R. Palionienė atkreipia dėmesį, kad žiedų grožis neretai traukia ir ilgapirščius.

Specialistė į augalų priežiūros darbus įsitraukė nuo paauglystės, o praktiką studijų Kauno kolegijoje metu atliko gimtinėje, kurioje ir liko dirbti.

Žydinčiais Alytaus rožynais galima pasidžiaugti ir šiuo metu.

Daugiau skaitykite Alytaus krašto laikraštyje „Alytaus naujienos“.