Technologijų pažanga skatina pasitempti technologijomis grįstas pramonės šakas. Geodezija taip pat patenka į šį lauką – žemėlapių sudarymas, žemės paviršiaus planai, įvairūs matavimai vykdomi pasitelkiant naujausias technologijas, išnaudojant jų suteikiamas galimybes darbą atlikti kokybiškai. Geodezijos mokslas, skaičiuojantis tūkstančius metų, išlieka aktualus ir šiandien – be geodezininko neapsieinama net perkant žemės sklypą.
Universalios žinos
Geodezijos specialybė tampa universalesnė, o geodezijos studijų metu įgytos žinios – lanksčiai pritaikomos ne tik geodezijos, bet ir kitose inžinerinėse srityse. Jau ne vienerius metus Kauno kolegijos geodezijos studijų programos studentai dalyvauja projekte „GIS mokykla“ ir kartografijos žiniomis dalijasi su moksleiviais. Studentai moksleivius supažindina su geografinių informacinių sistemų (GIS) nauda ir įvairiu pritaikomumu.
Šiemet būsimieji geodezijos specialistai su 8–12 klasių moksleiviais kūrė žemėlapius su Kauno marių lankytinomis vietomis, praėjusiais metais – žemėlapio pasakojimą apie Lietuvos prezidentus. Užduotims atlikti buvo naudojama geografinių erdvinių duomenų valdymo sistema „ArcGIS Online“, kuri aktyviai naudojama ne tik geodezijos, bet ir kitų mokslo sričių specialistų.
Plačios GIS panaudojimo galimybės tiek praktiniam darbui, tiek kūrybiškumui lavinti yra pasiteisinusios ir dėl duomenų apdorojimo, ir dėl jų įvairiapusio naudojimo. Įgyti GIS pradmenų neretai siekia ir mokytojai, turizmo atstovai.
Perspektyvos išlieka
Kauno kolegijos Aplinkos inžinerijos katedros lektorius, matavimų inžinerijos studijų krypties programų komiteto pirmininkas Aurelijus Živatkauskas, dalyvavęs Matavimų inžinerijos forume, atkreipia dėmesį, kad diskutuojant su šios srities specialistais akcentuota tai, kad šiuo metu vis mažiau abiturientų renkasi šią įdomią specialybę. Pastebėta, kad darbo rinkoje vis labiau jaučiamas geodezininkų, matininkų ir žemėtvarkos planavimo dokumentus rengiančių specialistų trūkumas.
Kauno kolegijos geodeziją studijuojantieji darbo rinkai ruošiasi įgyvendinami praktiškus projektus. Būsimieji specialistai gali rinktis vieną iš dviejų specializacijų – taikomąją geodeziją arba nekilnojamojo turto kadastrą. Baigę studijas jaunieji geodezininkai geba dirbti su naujausiais geodeziniais prietaisais ir taikyti naujausių technologijų metodus, sudaryti įvairios paskirties žemėlapius, geodezinius ir topografinius planus, atlikti kadastrinius matavimus ir kita. Geodezininkai laukiami ne tik įvairiose valstybinėse ir privačiose geodezijos, kartografijos ir kadastro įmonėse, bet ir kitose su geodezija susijusiose organizacijose, o įgiję dvejų metų patirtį veiklą gali plėtoti individualiai. Daugiau apie studijų programos turinį, tolesnes studijų ir darbo perspektyvas skaitykite čia.