Rugsėjo 21 dieną KTU „Santakos“ slėnyje vyks „Moksleivių praktikos forumas“ – renginys, kurio tikslas supažindinti moksleivius su darbu pažangiose įmonėse, parodyti, kokių įgūdžių reikia norint būti sėkmingam tam tikroje srityje, bei pristatyti tobulėjimo ir praktikos galimybes. Į forumo dalyvių diskusijas įsitrauks ir Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius, gvildensiantis technologijų iššūkių klausimą. Anot jo, technologijos daro ir darys didžiulę įtaką ne tik švietimui, bet praktiškai ir kiekvienam gyvenimo žingsniui.

Dekano manymu, technologijos pasaulį padarė gerokai mažesnį. Pavyzdžiui, technologijos leidžia didelę dalį studijų vykdyti nuotoliniu būdu, kai studentai ir dėstytojas yra skirtingose šalies ar net pasaulio vietose, todėl ribos žinioms įgyti tampa lanksčios. Be to, tradiciniai žinių perteikimo būdai taip pat nebėra efektyvūs, todėl ieškoma naujų prieigų. Keičiasi ir mokytojo bei dėstytojo vaidmuo – jis atlieka ne žinių perdavimo, o trenerio funkcijas ir taip ugdo aukštą pridėtinę vertę gebančias kurti asmenybes.

Nors darbo rinkoje matyti, kad su inžinerija ir technologijomis susijusios specialybės ypač paklausios ir perspektyvios, besirenkančiųjų tokias studijas – per mažai. Tokį nuokrypį, anot dr. G. Gecevičiaus, lemia dar mokykloje nepakankamai išlavinti technologijų krypties specialybėms reikalingi svarbiausi įgūdžiai. Pridurtina, kad technologijų proveržis lėmė ir kitų įgūdžių, tokių kaip kūrybiškas, loginis, analitinis ir kritinis mąstymas, komandinis darbas, lavinimo svarbą.

Plačiau apie technologijų, švietimo ir darbo rinkos santykį skaitykite „Delfi“ straipsnyje.

 

Rugsėjo gale Kaune vyksiančiame „Moksleivių praktikos forume“ didelis dėmesys bus skirtas edukacinio proceso prisitaikymui prie technologinių pokyčių. „Moksleivių praktikos forumas“ siekia suvesti pažangiausias Lietuvoje veikiančias įmones ir stipriausias organizacijas su Lietuvos moksleiviais, suteikti jiems reikalingų žinių ir geru pavyzdžiu paskatinti daryti teisingus sprendimus gyvenime“, – forumo naudą moksleiviui pažymi VšĮ „Akadė“ įkūrėjas Donatas Ditkus. Su darbu pažangiose įmonėse jaunuoliai susipažins moksleivių praktikos mugėje, kurioje dalyvaus tokios organizacijos, kaip „Swedbank“, „Telia“, „Devbridge Group“, “Thermo Fisher Scientific“, „Ignitis Group“ (buvusi „Lietuvos energija“), „Revolut“ ir daugelis kitų.

Akadė

D. Ditkus teigia, kad „Moksleivių praktikos forumo“ turinį lėmė diskusijų su moksleiviais metu išryškėję aktualiausi šių dienų vidurinio lavinimo aspektai, o forumo diskusijų metu rasti sprendimai taps Lietuvos strateginio plano dalimi ir suteiks pagrindą formuojant Lietuvos viziją. Forumo metu bus diskutuojama apie emocinę aplinką, finansinį raštingumą, technologinį švietimą ir tikslingą karjeros kelio pasirinkimą.

 

Daugiau informacijos apie renginį ieškokite čia.