Dažnai vaikystėje idealizuota profesija nugrimzta užmarštin, nuo jos nusigręžiama dažniausiai ieškant realistiškų perspektyvų. Lukas Janėnas, Kauno kolegijos absolventas, svajonę tapti informacinių technologijų specialistu, įkvėptas tėčio pavyzdžio, įgyvendino. Šiuo metu jaunuolis užima „Teltonikos IoT akademijos“ pareigas, žinias gilina studijuodamas magistrantūroje.

Lukas Janėnas / Lrt.lt nuotrauka

Kaip pasakoja Lukas, IT specialistu jis norėjo tapti dar vaikystėje, kai buvo 3–4 metų, o šia profesija susižavėta stebint kompiuteriu dirbantį tėtį. Nors abejonių būta, jas išsklaidė pirmoji praktika įmonėje „Teltonika“. Tada dar bakalauro studentas turėjo galimybę prisiliesti prie realių projektų, o darbas pasirodė įdomus.

L. Janėnas pasirinko Kauno kolegijoje realizuojamas kompiuterinių tinklų administravimo studijas. Studijų metu suprato, kad internetas – sudėtingas ir įdomus dalykas, o įgytos žinios pravertė praktikoje bei padėjo pradėti karjerą įmonėje „Teltonika“. Susidomėjimas IT sauga kilo dar studijų kolegijoje metu, tačiau ši sritis neapleido ir darbinėje veikloje, todėl nuspręsta gilinti žinias magistrantūros studijose.

Šiuo metu L. Janėnas yra „Teltonikos IoT akademijos“ vadovas ir, kaip mano jis, šiai pozicijai buvo parinktas ne tik dėl profesinių įgūdžių, bet ir asmeninių savybių – niekada neatsukdavo nugaros prašantiems pagalbos, yra komunikabilus.

Akademijos vadovas mano, kad plėtojama daiktų interneto sritis yra perspektyvi ir greitai besivystanti. „Mano nuomone, daiktų internetas kasdien tampa vis populiaresnis ir tai bus mūsų ateitis. Kiekvieną dieną žmonės įsigyja vis daugiau įrangos, kuri yra prijungta prie interneto, nors jie patys kartais to nesuvokia. Tas pats vyksta ir Lietuvoje. Įmonės naudoja įrangą, kuri yra prijungta prie interneto, taip automatizuodami vis didesnę dalį savo verslo, tad ilgainiui jis tampa pelningesnis“, – perspektyvas brėžia L. Janėnas. Jis priduria, kad Lietuva taip pat lygiuojasi ir ima pavyzdį iš technologiškai labiau pažengusių valstybių. Nauji technologiniai sprendimai ir senųjų pergalvojimas reikalauja didelės darbo jėgos, todėl gilintis į informacinių technologijų, kompiuterinių tinklų, daiktų interneto ir kitas su tuo susijusias sritis yra perspektyvu.

Daugiau apie L. Janėno, Kauno kolegijos absolvento, sėkmės istoriją skaitykite naujienų ir portale Lrt.lt ir Delfi.lt.