Kiekvienais metais, jau nuo 2000-ųjų, kada buvo įkurta Eurolyga, joje dalyvauja Kauno „Žalgiris“, o šiemet visos vykstančios tryliktojo turo rungtynės Eurolygoje buvo dedikuotos „One Team“ programai, kurios esmė – krepšinio pagalba integruoti ir vienyti bendruomenes bei užtikrinti teigiamą socialinį poveikį visuomenėje. Gruodžio 19 d. „Žalgirio“ arenoje prieš rungtynes su Vokietijos čempionais, Bambergo „Brose“ klubu, buvo suorganizuotas neeilinis „One Team“ jaunuolių užsiėmimas, kuriame taip pat dalyvavo Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Sporto vadybos  trečio kurso studentai bei šios programos pirmosios laidos absolventai.

Popietę susirinkę „Žalgirio“ treniruočių salėje būsimieji bei jau esantys sporto vadybininkai kartu su projekto dalyviais išbandė unikalią sporto šaką – integruotą krepšinio žaidimą, į kurį įsitraukė ne tik sveikieji sportininkai, bet ir žaidėjai vežimėliuose.

Tolerancijos bei empatijos, socialinės įtraukties skatinimas, nepriklausomai nuo žmogaus lyties, fizinių, socialinių, ekonominių ar kultūrinių skirtumų, sudarant vienodas galimybes būti fiziškai aktyviais – tai kertinė integruoto sporto projekto idėja, su kuria dar studijų metais teoriškai bei praktiškai supažindinami Kauno kolegijos Sporto vadybos studentai.

„Smagu, kad nuo 2015 metų integruoto sporto projekte dalyvaujantys mūsų absolventai pagaliau sulaukė pirmųjų realių projektų ir, be abejo, džiaugiamės, kad tokia organizacija kaip Kauno „Žalgiris“ sutiko su mumis bendradarbiauti“, – pasakoja Sporto vadybos katedros vedėjas bei Lietuvos integruoto sporto asociacijos prezidentas dr. Andrius Brusokas. Suorganizuotos iniciatyvos metu Sporto vadybos studentai praktiškai pritaikė įgytas integruoto sporto žinias: supažindino Kauno „Žalgirio“ globojamus „One Team“ jaunuolius bei vežimėlių krepšinio atletus su integruoto krepšinio taisyklėmis ir pademonstravo, kaip žaidžiamas šis žaidimas.

Prieš du metus Kauno kolegiją baigęs ir iniciatyvoje dalyvavęs Sporto vadybos alumnas Paulius Budriūnas neslepia, jog diena praleista su „One Team“ jaunuoliais buvo išties įsimintina bei nauja patirtis. „Ši pažintis leido suprasti, jog socialinės rizikos grupei priklausantys jaunuoliai, nors ir yra ypatingai stebimi, vis tik gyvenime turi tikslų“, – pasakoja Paulius.

Absolventas neslepia itin vertinantis sporto visiems idėją. „Integruotas sportas plečia akiratį ir, manau, gali pakeisti daugumos požiūrį į socialinės atskirties grupes, pavyzdžiui, neįgaliuosius. Susipažinęs su integruoto sporto idėja atsikračiau visų barjerų, supratau, jog neįgalieji turi tokias pačias galimybes įsitraukti į sporto veiklas, kaip ir sveikieji. Apskritai projektas leido suprasti, jog neįgalieji taip pat noriai sportuoja, o Lietuvoje išties didelis poreikis gerinti socialinės įtraukties sąlygas“, – mintimis dalinasi P. Budriūnas.

Sporto vadybos katedros vedėjas dr. A. Brusokas tiki, kad kolegijos bendradarbiavimas su Kauno „Žalgiriu“, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija bei studentų profesinių kompetencijų tobulinimas jiems įsitraukiant į integruoto sporto veiklas bus tęsiamas ir toliau, taip plėtojant naują, europietišką, šiuolaikišką požiūrį į reiškinį – sportas visiems.

Užsiėmimo vaizdo įrašą rasite čia.