Turizmo ir viešbučių vadybos trečiakursiai, vadovaujami dėstytojos Aušros Liorančaitės-Šukienės, dalyvavo išvykstamojoje paskaitoje į kelionių agentūrą „Baltic Clipper“. Tai viena didžiausių turizmo organizatorių Lietuvoje ir Baltijos šalyse, veiklą pradėjusi prieš 33 metus. Agentūra teikia itin platų spektrą paslaugų – nuo verslo ir tarnybinių kelionių organizavimo iki poilsinių kelionių pasiūlymų. Įmonė vertinama dėl profesionalios komandos ir modernių kelionių valdymo sprendimų, užtikrinančių sklandų klientų aptarnavimą.
Studentus pasitiko Verslo klientų aptarnavimo direktorė Eglė Navickienė, kuri išsamiai pristatė verslo kelionių vadybininko darbo specifiką. Pranešimo metu ji atkreipė dėmesį į kompetencijas, kurių darbdaviai tikisi iš šios srities specialistų. Pirmiausia, akcentuotas efektyvus darbas su rezervacijų sistemomis – ypač su „Amadeus“, kurios naujovės buvo aptartos vizito metu. Ši sistema plačiai naudojama tarptautinėje rinkoje, todėl praktiniai gebėjimai dirbti šia programa yra labai svarbūs.
Kitas ne mažiau reikšmingas aspektas – komunikacijos ir klientų aptarnavimo įgūdžiai, kurie yra būtini planuojant keliones verslo klientams ir sprendžiant įvairius iššūkius. Be to, svarbu turėti gilų supratimą apie verslo kelionių specifiką, išmanyti kelionių politiką ir procesų optimizavimą. Pasak E. Navickienės, atsakingumas ir punktualumas taip pat yra neatsiejamos savybės, kadangi darbas su verslo kelionėmis dažnai reikalauja gebėjimo greitai reaguoti į pokyčius ir užtikrinti sklandų paslaugų teikimą.
Anot Turizmo ir viešbučių vadybos trečiakursės Deimantės Dragašiūtės, vizitas į „Baltic Clipper“ buvo puiki proga iš arti pamatyti profesionalų darbą ir praktiškai pritaikyti teorines žinias, įgytas kolegijoje. „Po šio vizito, labiau pradėjau domėtis apie darbą turizmo agentūroje, kadangi ši sritis nuo pat pirmo kurso mane traukė ir žavėjo, o dabar, kai galėjau pati pamatyti ir net išbandyti šią sritį, susidomėjimas tik dar labiau padidėjo“, – teigia Deimantė, papildydama, jog ši išvyka ateičiai naudingos patirties suteikė ne tik jai, bet ir kitiems studentams.
Dėstytoja A. Liorančaitė-Šukienė teigia, kad išvykstamosios paskaitos yra ypatingai naudingos, nes jos leidžia studentams ne tik susipažinti su profesine kasdienybe, bet ir užmegzti ryšius su savo srities profesionalais. Toks tiesioginis bendravimas praplečia akiratį ir suteikia naujų įžvalgų apie realias darbo rinkos sąlygas bei iššūkius, stiprina studentų motyvaciją, skatina domėtis pasirinkta profesija ir padeda formuoti aiškesnį požiūrį į būsimą karjerą.