Kauno kolegijoje vis dar skambant Mokslo metų baigimo iškilmių nuotaikoms, Vadybos ir ekonomikos fakulteto bendruomenė džiaugiasi geriausiais studentų baigiamaisiais darbais, tarp kurių – Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programos absolventų.
Šį birželį Turizmo ir viešbučių vadybos studentų būryje pasižymėjo Rugilės Stripeikytės darbas, tema „Filmų turizmo plėtojimo prielaidos Lietuvoje“. Komisija Rugilės darbą įvertino aukščiausiu pažymiu. „Teko girdėti apie užsienyje klestinčias ekskursijas po žymių kino juostų filmavimo vietas, todėl kilo mintis panagrinėti filmų turizmo galimybes Lietuvoje“, – teigia R. Stripeikytė. Studentė analizavo filmų turizmo plėtojimo prielaidas ir potencialą šalyje. Atlikto kiekybinio tyrimo rezultatai patvirtino, kad žmonės yra mažai girdėję apie Lietuvoje organizuojamas su filmais susijusias veiklas, tačiau teigia, kad su malonumu jas išbandytų. Įrodyta, kad filmų turizmo potencialas Lietuvoje yra – čia esama išteklių, kuriuos galima panaudoti filmų turizmui. Nors Lietuvoje kino industrija yra vystoma, tačiau trūksta reklamos ir iniciatyvos. „Norint plėsti filmų turizmą Lietuvoje, siūliau rengti ekskursijas, įterpti lankytinas filmavimo vietas į kitų tipų ekskursijas, organizuoti orientacines varžybas, o į ekskursijas ir festivalius kviesti prodiuserius bei aktorius – tokiu būdu didėtų turistų susidomėjimas renginiu“, – pasiūlymus filmų turizmui teikia studentė.
Rugilė džiaugiasi, nes darbo procesas nors ir nebuvo lengvas, tačiau įdomus ir įsimintinas: „Nutiko smagi istorija, kai į tą patį turizmo centrą užsuko aktorius Oliver‘is Dimsdale‘as. Jis tuo metu filmavosi seriale „The Last Czars“, Vilniuje. Atrodo, atsiradau reikiamoje vietoje pačiu tinkamiausiu metu. Paklausus, ar galėčiau jį trumpai pakalbinti, aktorius buvo labai geranoriškas ir sutiko atsakyti į kelis mano klausimus“, – prisimena R. Stripeikytė. Studentės manymu, baigiamojo darbo rašymo procesas sukūrė didelę pridėtinę vertę ir prisidėjo prie profesinio tobulėjimo: „Gerokai daugiau sužinojau apie kino industriją, pagilinau žinias apie ekskursijas Lietuvoje ir užsienyje, pradėjau domėtis Lietuvoje filmuojamais filmais ir organizuojamais kino festivaliais.“
Greta R. Stripeikytės darbo į geriausiųjų eiles rikiuojasi studentų Herkaus Minikevičiaus ir Miglės Oržekauskaitės bendras profesinio bakalauro baigiamasis darbas „Masinių renginių muziejų teritorijose poveikis muziejų populiarumui Kauno regione“, kuris komisijos sprendimu įvertintas devynetu. Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje išaugo masinių renginių, ypač pramoginių, skaičius. Anot studentų, nors tokie renginiai kuria pridėtinę vertę jų dalyviams, tačiau žala taip pat yra neišvengiama. Atlikta specialistų apklausa atskleidė, kad organizuojant masinius renginius muziejų teritorijose, be aplinkos teršimo esama ir organizacinio pobūdžio bei žalos ekspozicijai problemų, tačiau šie didina žmonių susidomėjimą muziejuje eksponuojamu turiniu.
Darbo autorius H. Minikevičius neslepia – temą pasirinkti įkvėpė 2017-ųjų įvykis, kai muzikos festivalio metu sudegė dvi memorialinės sodybos. Henrikas ir Miglė apgailestauja – mat atliekant tyrimą susidarė įspūdis, jog finansiniai klausimai yra svarbesni už muziejaus ekspozicijų apsaugą: „Teko suvokti, kad labai dažnai net ir muziejai turi tikslą uždirbti.“ Studentas dvejoja, ar kada nors galėtų dirbti muziejuje, nes jo nuomone, būtų neišvengiami interesų konfliktai.
Henrikas apie Kauno kolegiją atsiliepia palankiai – jo teigimu, studijos suteikė daugiau nei tikėjosi: „Buvau iš tų žmonių, kurie linksta kritikuoti kolegijas, nes tai ne universitetas. Dabar suprantu, kad mano studijų kokybė neretai buvo geresnė negu kolegų universitete“, – Viešbučių ir turizmo vadybos studijomis šiandien džiaugiasi Henrikas.
Daugiau apie Kauno kolegijoje vykdomas studijų programas rasite nuorodoje.