Verslo fakulteto Turizmo ir viešbučių vadybos antro kurso studentės Rugilė Griciūtė ir Austėja Vitunskaitė šią savaitę, kovo 17–20 d. pasiekė išskirtinių rezultatų prestižiniame Youth Hospitality Summit (YHS2025) renginyje, vykstančiame EHL Hospitality Business School Lozanoje, Šveicarijoje. Šiame tarptautiniame konkurse, pritraukiančiame talentingiausius svetingumo studijų programų studentus iš viso pasaulio, Kauno kolegijos studentės pelnė prizines vietas, įrodydamos savo aukštą profesionalumo lygį ir puikius gebėjimus. Tai ypač reikšmingas pasiekimas, atsižvelgiant į tai, kad EHL Hospitality Business School yra viena seniausių ir garsiausių svetingumo vadybos mokyklų pasaulyje.

Kartu su studentėmis renginyje dalyvavo Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros lektorė Aušra Liorančaitė-Šukienė, kuri pabrėžia, kad tokio lygio renginiai suteikia studentams unikalią galimybę patirti aukščiausio lygio svetingumo standartus.

„Tiesioginė patirtis leidžia geriausiai suprasti, kaip realiai veikia pasaulinė svetingumo industrija. Jau vien tai, kad Kauno kolegijos studentai yra kviečiami dalyvauti tokio masto renginiuose, patvirtina institucijos studijų programų kokybę ir tarptautinį pripažinimą, nes į šį renginį patenka tik geriausių savo šalių svetingumo studijų programų studentai, o tai, jog mūsų studentės kartu su savo komandomis užėmė prizines vietas, įrodo ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių bei kompetencijų aukštą lygį“, – po renginio įspūdžiais dalijasi A. Liorančaitė-Šukienė.

YHS2025 – ne tik akademinės žinios, bet ir vertingi ryšiai

YHS (Young Hospitality Summit) yra didžiausias pasaulinis studentų organizuojamas svetingumo industrijos renginys, kuriame dalyvauja perspektyviausi studentai iš aukščiausiai vertinamų universitetų bei svetingumo mokyklų. Renginys suteikia galimybę gilinti žinias apie aktualiausias industrijos problemas ir ieškoti inovatyvių sprendimų realioms verslo situacijoms.

Šių metų renginyje vyravo tvarumo ir inovacijų svetingumo industrijoje temos. Dalyviai analizavo šiuos iššūkius:

  • Pernelyg intensyvus turizmas (Overtourism: Keeping the Balance) – kaip suvaldyti turistų srautus populiariausiose pasaulio vietose, tokiuose miestuose kaip Venecija ar Barselona, išsaugant vietos kultūrą ir bendruomenių gerovę. Šiame iššūkyje Turizmo ir viešbučių vadybos antro kurso studentė Rugilė Griciūtė su savo komanda pelnė prizinę trečiąją vietą, pademonstruodama puikius gebėjimus spręsti sudėtingus tvaraus turizmo klausimus.
  • Jaunosios kartos įtraukimas į vyno kultūrą (Engaging Young Generations with Bordeaux Wine Culture) – kaip išlaikyti Bordo vyno regiono istorines tradicijas, kartu pritraukiant naujos kartos vartotojus. Inovatyviausius ir efektyviausius sprendimus šioje kategorijoje pademonstravo Turizmo ir viešbučių vadybos antro kurso studentės Austėjos Vitunskaitės komanda, kurios nariai buvo apdovanoti išskirtiniais Bordo regiono raudonojo vyno buteliais, kurių kiekvieno vertė siekia 500 Eur.

Renginio kulminacija tapo prabangus pokylis 5 žvaigždučių „Lausanne Palace“ viešbutyje ant Ženevos ežero kranto, kurio eleganciją pabrėžė „Black Tie“ aprangos kodas. Svečiai patyrė aukščiausio lygio aptarnavimą, mėgaudamiesi išskirtiniais patiekalais, subtilia muzika ir nepakartojamais Ženevos ežero vaizdais.

Tokie iššūkiai ne tik papildo akademines žinias, bet ir skatina kūrybiškumą, strateginį mąstymą bei gebėjimą bendradarbiauti tarpkultūrinėje aplinkoje – tai itin svarbūs įgūdžiai siekiant sėkmės svetingumo sektoriuje.

Kauno kolegijos Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros vedėja Jūratė Dabravalskytė-Radzevičė pabrėžia, kad dalyvavimas tarptautiniuose renginiuose didina studijų programų patrauklumą ir stiprina kolegijos tarptautinį pripažinimą. „Tokie renginiai suteikia studentams naujų mokymosi ir bendradarbiavimo galimybių, skatina akademinius mainus bei prisideda prie studijų programų tobulinimo. Be to, jie sudaro sąlygas keistis patirtimi su geriausiais turizmo ir svetingumo sektoriaus specialistais, įgyti naujų įžvalgų apie sektoriaus tendencijas ir pritaikyti tarptautinę gerąją praktiką studijų procesuose“, – renginio naudą apibendrina katedros vedėja.

Tinklaveika: naujos idėjos, projektai ir karjeros galimybės

YHS2025 suteikia studentams išskirtinę galimybę užmegzti ryšius su pasaulinio lygio svetingumo industrijos lyderiais. Tai ne tik proga pasisemti žinių, bet ir galimybė susipažinti su potencialiais darbdaviais, išgirsti apie naujausias tendencijas bei inovacijas ir rasti praktikos ar darbo galimybių tarptautinėse įmonėse.

Lektorė Aušra Liorančaitė-Šukienė atkreipia dėmesį į tai, kad tokie renginiai suteikia neįkainojamą tinklaveikos galimybę. Anot jos, čia gimsta naujos idėjos, užsimezga tarptautiniai projektai ir atsiranda bendradarbiavimo galimybės su kitomis akademinėmis institucijomis bei industrijos profesionalais. Dalyvavimas YHS2025 jau davė pirmuosius rezultatus – Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra pritraukė naujų tarptautinių lektorių, kurie dėsto studijų programoje, o taip pat inicijuoti du nauji tarptautiniai projektai, kurie sėkmingai įgyvendinami tarpinstituciniu lygmeniu.

Ši patirtis neabejotinai praturtins studentų profesinį kelią ir atvers dar daugiau tarptautinių galimybių ateityje.