Verslo fakulteto Turizmo ir viešbučių vadybos studentų karantinas nesustabdė nuo kelionių viruso. Kasmet katedros dėstytojos Violetos Urbaitės-Būdelienės organizuojama kelionė šiais metais įvyko kitaip negu įprasta – studentai į Raseinių rajoną leidosi virtualiu būdu. Kaip sako patys studentai, šios ekskursijos po Lietuvą būsimiems turizmo specialistams leidžia išbandyti savo profesiją: vieni artimiau susipažįsta su gido darbu, kiti – su vadybininko ar animatoriaus.
Studentai virtualią kelionę pradėjo Tytuvėnuose. Čia aplankytas miestelio apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria įspūdingas apylinkių kraštovaizdis ir vienas žymiausių baroko paminklų Lietuvoje – Bernardinų vienuolynas. Iš karto po to kelionė tęsėsi Šiluvoje – mieste, kuris priklauso regioniniui parkui ir yra gerai žinomas piligrimams. Būtent čia kadaise apsireiškė Jėzaus motina Marija ir Šiluva tapo penkta oficialiai Katalikų Bažnyčios pripažinta apsireiškimo vieta Europoje. Miestas laikomas piligrimų centru Lietuvoje.
Taip pat studentai aplankė Maironio apdainuotą Dubysos slėnį. Šiose apylinkėse susipažinta su aukščiausiu Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltu ir Betygalos miesto puošmena – Vytauto Didžiojo paminklu.
Pasisėmę maironiško įkvėpimo, būsimi turizmo specialistai aplankė Raseinių krašto muziejų. Tiesa, pakeliui į muziejų spėta ir virtualiai papietauti jaukia atmosfera ir profesionaliu aptarnavimu garsėjančiame restorane-viešbutyje „Pasažo namai“. Apsilankymą muziejuje gerokai palengvino Raseinių muziejaus interneto svetainėje turistams atverta virtualios ekskursijos galimybė.
Paskutinė, bet ne prasčiausia stotelė, – Palukščio dvaras. Tai universali dvaro sodyba, kurioje galima rasti veiklų, atitinkančių išrankiausių lankytojų poreikius, ir susipažinti su dvaro istorine verte, susijusia su svarbiais valstybės ir regiono istorijos įvykiais.
Studentų manymu, pasiruošimas šiam turui buvo unikalus ir neįprastas: „Tai pareikalavo daug improvizacijos ir išradingumo. Stebino studentai-animatoriai, kurie žaidimais ir kitomis veiklomis keliautojus linksmino ir neleido nuobodžiauti. Jiems padėjo gidai, kurie išsamiai supažindino su aplankytais objektais. Visų jų dėka ekskursija tapo ne ką mažiau įdomi už tikrą kelionę.“
Studentai virtualią kelionę įamžino fotomontažais: