Kauno kolegijos Verslo fakultetas ir Vaasa taikomųjų mokslų universitetas (VAMK) (Suomija) sėkmingai įgyvendino bendrą tarptautinį projektą, panaudodami COIL (angl. Collaborative Online International Learning) metodą. Šis inovatyvus mokymosi būdas leidžia studentams įgyti tarptautinės patirties ir bendradarbiauti su užsienio kolegomis neišvykstant iš savo šalies.

Kovo 6 dieną Verslo fakulteto Verslo katedra organizavo COIL paskaitą tema „Žalioji logistika: sprendimai logistikos įmonėms“ (angl. „Green logistics: Solutions for the Logistics Companies“). Šiame tarptautiniame projekte aktyviai dalyvavo Kauno kolegijos Logistikos studijų programos (LO-4 ir LO-3 grupių) studentai bei 30 VAMK studentų ir 3 dėstytojai. Paskaitą vedė Verslo katedros lektoriai Juras Tamelis ir Simona Jankauskaitė kartu su dėstytoju iš Vaasa taikomųjų mokslų universiteto Teemu Myllyla.

Ši COIL sesija subūrė verslo studentus ne tik iš Lietuvos ir Suomijos, bet ir iš daugiau nei dešimties skirtingų pasaulio šalių. Studentai turėjo unikalią galimybę diskutuoti apie tvarumą plačioje logistikos srityje, dalintis skirtingų kultūrų požiūriais ir įgyti praktinės tarpkultūrinio bendradarbiavimo patirties. Pagrindinis tikslas buvo ne tik teorinių žinių perteikimas, bet ir praktinių įgūdžių ugdymas, skatinant studentus dirbti kartu ir išeiti iš  komforto zonos.

Šis interaktyvus metodas leido studentams patobulinti savo bendravimo ir skaitmeninio bendradarbiavimo įgūdžius, kurie yra itin svarbūs šiuolaikinėje globalioje darbo rinkoje. Skirtingai nuo tradicinių mainų programų, COIL projektas buvo prieinamas visiems norintiems studentams, nereikalaujant sudėtingo planavimo, kelionės organizavimo ar didelio finansavimo. Tai puikiai iliustruoja, kad tarptautinimas namuose yra ne tik galimas, bet ir labai efektyvus būdas plėsti studentų akiratį.

Didelę įtaką šio COIL projekto sėkmei turėjo kruopštus Kauno kolegijos dėstytojų Simonos Jankauskaitės ir Juro Tamelio planavimas bei vykdymas. Partneriai iš VAMK džiaugėsi, kad sesija buvo informatyvi, interaktyvi ir įtraukianti, pristatytos temos buvo aktualios ir leido studentams generuoti idėjas, remiantis savo patirtimi.

Sėkmingai įgyvendintas COIL projektas ne tik paskatino tarptautiškumą Verslo fakultete, bet ir leido inicijuoti tolimesnius bendrus projektus tarp Kauno kolegijos ir VAMK. Ateityje planuojama plėsti tokio pobūdžio bendradarbiavimą, kuriant naujus COIL projektus, bendrus kursus ir kitas iniciatyvas. Tikimasi, kad šis sėkmingas pavyzdys paskatins ir kitus fakultetus bei katedras aktyviau naudoti inovatyvius tarptautinio bendradarbiavimo metodus, tokius kaip COIL, siekiant suteikti studentams dar daugiau tarptautinio mokymosi galimybių. Skaitmeninės platformos atveria naujas galimybes tarptautiniam bendradarbiavimui, suteikdamos studentams praktinės, tarpvalstybinės patirties ir stiprindamos Kauno kolegijos pozicijas tarptautinėje erdvėje.