Kasmet, siekiant spręsti jaunimo verslumo problemas bei ugdyti jaunimo verslumo įgūdžius, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Tauragės skyriuje balandžio mėnesį organizuojama mokslinė-praktinė konferencija „Jaunimo verslumo įgūdžių ir iniciatyvų skatinimas“.

Šiais metais Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentai skaitė pranešimus apie žiedinės ekonomikos įgyvendinimą ES ir Lietuvoje, pateikė įžvalgas apie Jungtinių Arabų Emyratų verslo aplinką ir nišas tarptautinio verslo vystymui, pristatė atliktus tyrimus apie nuolaidų ir akcijų poveikį Jurbarko miesto gyventojų pirkimo įpročiams bei atskleidė Radijo stočių populiarumą Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentų požiūriu. Taip pat konferencijos metu mintimis dalijosi svečiai iš profesinių mokyklų – Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos moksleivė skaitė pranešimą, kuriuo atskleidė daug kam nežinomą Smalininkų krašto 100 metų verslo istoriją.

Tradiciškai kiekvienais metais mokslinėje–praktinėje konferencijoje dalyvauja Tauragės verslininkai, kurie pristato savo verslo sėkmės istorijas. Šiemet akademinis jaunimas sėkmingos patirties sėmėsi iš Tauragės odontologijos centro direktoriaus L. Jaručio. Profesine informacija dalijosi ir kiti savo srities specialistai: Tauragės teritorinės darbo biržos vyr. specialistė T. Vaičienė konferencijos dalyvius informavo apie Darbo biržos pagalbą pradedant verslą bei savarankiško užimtumo rėmimą, o  Tauragės raj. savivaldybės verslumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistas A. Laucius pasakojo apie savivaldybės verslo skatinimo programas.

Konferencijos metu dalyvius nudžiugino VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovės E. Stebulienės pranešimas, kuriuo užsiminta apie laukiamus teigiamus pokyčius. Projektų vadovė pristatė Tauragėje savo veiklą pradedantį trečiąjį šalyje bendradarbystės centrą „Spiečius“, kuriame laisvai samdomi specialistai (kitaip dar vadinami freelanceriai) galės nemokamai naudotis kompiuterizuota darbo vieta bei specialistų konsultacijomis.

Po konferencijos organizatoriai išreiškė tikintys, kad mokslinės–praktinės diskusijos metu gautos žinios padės ugdyti jaunų žmonių verslumą, skatins jų norą kurti bei tobulėti ir priimti kūrybiškus verslo sprendimus.