Kauno kolegijos Turizmo ir viešbučių vadybos studentai kartu su Latvijos universiteto Vidzeme University of Applied Sciences aukštosios mokyklos moksleiviais rugpjūčio 30 – rugsėjo 3 dienomis dalyvavo „Nordplus“ projekte, kurio tikslas – įgyti papildomos patirties tarptautinių studijų aplinkoje, papildyti Turizmo ir viešbučių vadybos studentų teorines bei praktines žinias ir skatinti tarpkultūrinį dėstytojų bendradarbiavimą.

Projektinėje kelionėje studentus lydėjo dėstytojai Gatis Kampernovs ir Jolanta Valiaugienė. Projektinės kelionės metu būsimieji turizmo specialistai mokėsi teisingai parinkti lankytinus objektus, sėmėsi žinių apie gido profesijos specifiką, ugdė kelionės laiko planavimo įgūdžius bei ieškojo išeičių iš netikėtų situacijų. Taip pat turėjo iš anksto numatytą praktinę užduotį – rasti ir užsakyti apgyvendinimo bei maitinimo paslaugas teikiančias įmones.

Studentų įspūdžiai:

TV8/2 ir TV8/1 studentai
TV8/2 ir TV8/1 studentai

Pirmąją dieną išvykome iš Kauno. Vykome iki Valmieros miesto, esančio Latvijoje, kur mūsų laukė šios šalies studentai. Toliau keliavome į Haapsalu miestelį, esantį vakarinėje Estijos dalyje. Čia aplankėme Haapsalu pilį, pasivaikščiojome po senamiestį.

Antrąją dieną keltu plaukėme į Hiiumaa salą – aplankėme Kallaste skardį, Eifelį, Kõpu švyrurį, Orjakų taką, Hiiu alaus rūmus. Trečiąją dieną keltu kėlėmės į Saaremaa salą ir nuvykome į Kuressaare miestą. Čia aplankėme Anglos vėjo malūnų parką, kuriame likome pietauti, taip pat Kaali kraterį, Kuresaare pilį. Vėliau vykome į pažintį su Talino technikos universitetu (Tallinn University of Technology Estonian Maritime Academy Centre for Blue Economy).

Po jos, keliavome pasivaikščioti po miesto senamiestį. Ketvirtąją dieną aplankėme Sorve švyturį, Panga skardį, Pöide Šv. Marijos bažnyčią ir poilsio zoną. Vėliau nuvažiavome į Muhu salą iš kurios keltu persikėlėme į Estijos žemyninę dalį.

Penktąją dieną pasimėgavome turu po Pärnu miestą, kurį organizavo latvių grupės vadovas, vienas geriausių šalies gidų, Gatis Kampernovs. Jis supažindino su svarbiausiais lankytinais objektais ir pademonstravo profesionalaus gido savybes.

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai džiaugiasi, jog tokio pobūdžio projektai – nuostabi patirtis, suteikianti  galimybę įgyti naujų žinių bei pritaikyti jas praktiškai ir dar daugiau – tai puiki motyvacija mokytis bei gilinti žinias turizmo srityje bei suprasti, kiek reikalinga įdėti darbo, siekiant tapti kompetentingais darbuotojais šioje srityje.