Remiantis Europos Komisijos duomenimis, kasmet daugiau nei 300 tūkstančių studentų iš visos Europos pasinaudoja „Erasmus+“ programa. Nuo jos įkūrimo daugiau nei 10 milijonų žmonių dalyvavo įvairiuose „Erasmus+“ mobilumo projektuose, kurie padeda plėsti akiratį, tobulinti kalbų įgūdžius, įgyti tarptautinės patirties. Šiomis galimybėmis pasinaudojo ir Kauno kolegijos Verslo fakulteto studentė Urtė Daukutytė. Šį pavasarį ji praleido Nyderlanduose – šalyje, kuri garsėja inovatyviomis transporto sistemomis.
„Dalyvauti „Erasmus+“ programoje nusprendžiau norėdama ne tik praplėsti savo akiratį, bet ir geriau suprasti kitos šalies kultūrą bei mokymosi sistemą. Tai buvo puiki proga augti tiek akademiškai, tiek asmeniškai“, – pasakoja Urtė. Ji pasirinko Nyderlandus dėl stiprių logistikos tradicijų. „Kadangi studijuoju logistiką, norėjau praktinių žinių iš šalies, kuri yra viena iš šio sektoriaus lyderių“, – priduria ji. Roterdamo uostas, kuris yra didžiausias Europoje ir vienas didžiausių pasaulyje, per metus aptarnauja daugiau nei 14 milijonų konteinerių. Šalis taip pat turi vieną tankiausių geležinkelio tinklų, kurio bėgiais kasmet gabenama apie 42 milijonai tonų krovinių.
Atvykusi į Nyderlandus, Urtė buvo maloniai nustebinta šiltu, atviru vietinių bendravimu. Tvarkinga miestų aplinka, išplėtota dviračių kultūra ir griežta viešosios erdvės organizacija leido pajusti, kad tai ideali vieta gyventi. „Studijų procesas čia gerokai skyrėsi nuo to, prie kurio buvau pratusi Lietuvoje – didelis dėmesys buvo skiriamas praktinėms užduotims ar darbui grupėse. Tai suteikė vertingos patirties, o dėstytojai reguliariai kviesdavo logistikos srities profesionalus, kurie dalindavosi savo įžvalgomis“, – teigia mergina. Nyderlandų švietimo sistema yra žinoma dėl savo aukštos kokybės ir inovatyvumo, kurie atsispindi tarptautiniuose vertinimuose.
2023 m. duomenimis, apie 87 proc. šios šalies studentų mokosi anglų kalba, todėl tarptautiniams studentams sudaromos puikios galimybės įsilieti į studijų procesą. „Erasmus+“ programa padėjo Urtei tobulinti užsienio kalbos įgūdžius – kasdienis bendravimas su dėstytojais ir studentais iš viso pasaulio prisidėjo prie jos gebėjimų stiprinimo. „Manau, kad „Erasmus+“ patirtis iš esmės pakeitė mano požiūrį į studijas. Supratau, jog tarptautinėje aplinkoje ypatingai svarbus tampa gebėjimas laisvai bendrauti skirtingomis kalbomis“, – dalinasi studentė.
Tačiau gyvenimas svetur neapsiribojo vien mokslu – tai buvo ir galimybė užmegzti naujas pažintis, atrasti kelionių džiaugsmą. „Suradau daug naujų draugysčių su studentais iš įvairių pasaulio šalių. Mes ne tik kartu mokėmės, bet ir gyvenome“, – pasakoja U. Daukutytė. Laisvalaikį ji dažniausiai leisdavo keliaudama po Nyderlandus bei jų kaimynines šalis, pasinaudodama greita ir patogia traukinių sistema.
Tarptautinė aplinka Urtei suteikė galimybę geriau suprasti skirtingų šalių tradicijas, bendravimo kultūrą. Pasak jos, „Erasmus+“ programa yra puiki proga ne tik pažinti kitos šalies akademinę aplinką, bet ir asmeniškai augti. „Rekomenduočiau visiems, kurie dar dvejoja, pasinaudoti šia galimybe – tai neįkainojama patirtis“, – sako studentė. Ji pabrėžia, kad ši programa padėjo tapti atviresnei bei labiau pasitikinčiai savimi. „Erasmus+“ sustiprino gebėjimą dirbti komandoje, praplėtė žinias logistikos srityje bei suteikė vertingų profesinių kontaktų, kurie gali būti naudingi ateityje. „Ši programa išmokė būti lankstesniu ir atviresniu žmogumi, pasirengusiu priimti naujas galimybes ir patirtis“, – reziumuoja Urtė.