Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto turistų bendruomenei ankstus balandžio 13-osios rytas prasidėjo kiek kitaip nei įprastai –  renkantis į pripildytą studentų ir dėstytojų autobusą, kuris iš Kauno kolegijos turėjo pajudėti Klaipėdos link. Būtent šia kryptimi patraukti ir pasinerti į pažintinę – mokomąją kelionę „Kitokie pasikalbėjimai su delfinais“ šiemet kvietė Turizmo ir viešbučių vadybos studentai. 

 Tokio pobūdžio kelionė – jau tradicija tapęs antrakursių projektas, kurio metu, konsultuojantis su dėstytoja Violeta Urbaite, studentai turi galimybę savarankiškai suorganizuoti pažintines ekskursijas ir taip pajausti gido profesijos skonį.

Rytas pasitaikė gražus, saulėtas, o gerą nuotaiką kelyje palaikė ir nuobodžiauti neleido įdomūs gidų komandos pasakojimai bei animatorių paruoštos veiklos. Linksmai ir informatyviai keliavę turistai pasiekė pirmąją stotelę – delfinariumą, kur jų laukė įspūdingas delfinų ir jūrų liūtų pasirodymas. Po ne kartą aiktelėti vertusio pasirodymo gerų emocijų prisipildžiusi grupė keliavo į Lietuvos jūrų muziejų, kuriame laukė pažintis su Baltijos, Šiaurės bei tropinėmis jūromis.

Apsilankę muziejuje ekskursantai vyko į Vinetu kaimą, kuriame laukė ypatingas nuotykis – viešnagė pas indėnus. Vinetu kaimas – tai tarsi kelionė laiku į laukinius Šiaurės Amerikos vakarus, kur suteikiama galimybė išvysti nesuvaidintą indėnų gyvenimą. Studentus čia pasitiko pats kaimelio vadas Mindaugas – „Indėnas Vinetu“, kuris papasakojo apie šią tautą, jos gyvenimą, supažindino su kaimelyje vykdomomis veiklomis, aprodė muziejų, kuriame, pasirodo, visi eksponatai autentiški – naudoti pačių tikriausių indėnų.

Svečiuojantis Vinetu kaimelyje keliauninkų laukė unikali galimybė apsilankyti Tipi šventykloje. Baigiantis susitikimui vadas Vinetu linkėdamas sėkmės ir laimės tarė: „Jei galvosite, kad kažką galite ar negalite padaryti, tai taip ir bus. Todėl visada galvokite, kad galite, ir jums pasiseks!“. Šie žodžiai daugeliui įsirėžė giliai atmintį, dar kartą patvirtindami, kad svarbiausia tikėti savimi.

Vėliau kupini įspūdžių ir naujų žinių, tačiau dar nepavargę, ekskursijos dalyviai vyko pasimėgauti vaizdingu gamtos paveldo objektu: aplankė 24 m aukščio kopą – Olando kepurę. Nenumaldomai artėjant metui keliauti link namų, turistų bendruomenė dar spėjo pasidžiaugti šiltais saulės spinduliais bei pasigėrėti ramia jūra, o tuo tarpu gidais tapę studentai pasakojo apie šios vietos atsiradimą bei vardo kilmę.

Sužinoję daugybę įdomių faktų, įgiję naujos patirties, pasikrovę gerų emocijų studentai bei ekskursijos svečiai patraukė atgal į Kauną. Kelionės metu autobuse nebuvo tylu – įsivyrauti tylai neleido patirti dienos įspūdžiai, kuriais buvo taip smagu pasidalinti su kolegomis, ir šaunūs animatoriai, neleidę nei minutei užsnūsti.

TV-6/1 gr. studentės Deimilė Diškevičiūtė ir Ieva Danilevičiūtė