Ne paslaptis, jog verslūs žmonės ir jų veikla ženkliai lemia šalies ekonominį augimą, populiarumą ir konkurencingumą pasaulyje. „Verslumas – tai vertingas ES piliečių asmeninio ir profesinio tobulėjimo įgūdis“, – teigia Europos Komisija. Šio sudėtingo įgūdžio įvaldymas atskleidžia kitas žmogaus savybes, tokias kaip smalsumas, atkaklumas, lankstumas bei strateginis mąstymas. Taip pat svarbu nepamiršti vienos svarbiausių laikomos kompetencijos – kūrybiškumo.
Verslios visuomenės koncepciją palaikantis Kauno kolegijos Verslo fakulteto Verslo centras šią vasarą siūlo jauniesiems ateities verslininkams, kuriuos domina meno sritis, galimybę ugdyti savo verslumą ir kūrybiškumą nemokamoje vasaros stovykloje – kūrybinėse dirbtuvėse „Verslumas + kūrybiškumas = ?”.
Pagal ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto vasario ir kovo mėnesiais atliktą 9–12 klasių moksleivių apklausą, net 69% apklaustųjų nori kurti savo verslą ir įgyvendinti savas idėjas. Galime įžvelgti potencialą, tačiau verta atkreipti dėmesį į dar vieną svarbią statistiką – 44% moksleivių nuo verslo kūrimo stabdo baimė patirti nesėkmę, o kiek daugiau nei trečdalis jų taip pat laiko tai sunkiu procesu arba mano neturintys reikalingų gebėjimų. Čia ir pasirodo verslumo švietimo svarba. Pasiruošimas per praktiką saugioje aplinkoje, ugdant svarbiausius įgūdžius, gali motyvuoti startuoti su savo verslo idėja ir padėti pasiekti sėkmę bei mokytis atkaklumo – bandyti dar kartą esant idėjos nesėkmei arba ją tobulinti. Vis dėlto, viskas prasideda nuo idėjos.
Kūrybingasis verslo menas
Kūrybiškumą turbūt ne vienas yra linkęs priskirti dailės, teatro ar kito tradicinio meno atstovams, tačiau verslumas taip pat yra savotiškas menas, kur originalumas padeda stumtis į priekį. Galima netgi teigti, kad verslas ir prasideda nuo kūrybiškumo – iš mūsų fantazijos gimsta idėja ir pagal ją tuomet kuriame produktą, transformuojame savo mintis.
Menininkas kūrybingai įgyvendina savo sumanymus, aktyviai siūlo naujas kūrybinės veiklos formas ir jų įgyvendinimo būdus bei žvelgia į kūrybą, kaip į įdomią ir teigiamų atradimų teikiančią veiklą, išlikdamas atviras pokyčiams, ieškojimams, naujoms idėjoms ir naujai patirčiai.
Tačiau, kad kūrybinė mintis, o galutiniame etape ir produktas, būtų įgyvendinti, reikia sugebėti atpažinti vertingą galimybę, suprasti auditoriją, valdyti išteklius, priimti vadybinius sprendimus. Šių gebėjimo pramokti ir kviečia Verslo centro vasaros stovykla.
Vasaros stovykla skatinanti verslumą ir kūrybiškumą
Savaitės trukmės dieninėje stovykloje bus klausomasi praktinių paskaitų, dirbama komandose, kuriamos verslo idėjos, įvaizdinės fotografijos, internetinės svetainės ir daugiau. Organizatorių tikslas – lavinti moksleivių, siejančių savo profesiją su meno kryptimi, verslumo įgūdžius, kūrybinį mąstymą bei gebėjimus. Iniciatoriai tiki, jog stovykloje lavinami įgūdžiai prisidės prie kuriamos vertės talentams ir verslo aplinkai, kurioje moksleiviai ateityje įgyvendins savo ekonominę veiklą.
Birželio 28 ir 29 dienomis su jaunimu susitiksime Verslo centre (Gedimino g. 41, Kaunas), o birželio 30, liepos 1 ir 2-ąją – stovyklos dalyviai darbuosis Menų akademijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas).
Miesto investicinio patrauklumo ir verslumo didinimo bei jaunimo galimybių kūrimo ir skatinimo vardan iniciatyvą remia Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“, kviečianti nevyriausybines organizacijas ir miesto bendruomenes prisidėti prie Kauno problemų sprendimo. Programos dėka finansuojami projektai, kurie sprendžia aktualias problemas ir yra orientuoti į aiškius rezultatus.
Naujieną parengė Gytis Dubovikas,
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto, Anglų kalbos ryšiams su visuomene II kurso studentas