Spalio 25 d. pagal projekto „Beatliekių technologijų naudojimas, siekiant gerinti užaugintos produkcijos perdirbimą daržininkystės ūkiuose“ veiklas Maisto technologijos katedros vedėja dr. Ingrida Kraujutienė ir docentė dr. Aušra Šimonėlienė lankėsi individualioje Laimutės Sadauskienės įmonėje. Su Rokiškio rajone Juodupės miestelyje įsikūrusios įmonės darbuotojais dalintasi gerąja patirtimi apie naujųjų technologijų pritaikymo galimybes maisto pramonėje.

Įmonė yra garsi vykdoma šakočių ir baravykų kepimo edukacine programa ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems. Šiems gaminiams suteiktas ir tautinio paveldo sertifikatas. Kepykloje gaminami įvairūs konditeriniai gaminiai: tortai, sausainiai, pyragai, prancūziški migdoliniai pyragaičiai (pranc. macaron) bandelės ir kt. Kepyklos savininkė neabejinga sveikatai palankiems gaminiams iš viso grūdo kvietinių miltų, nenaudojant margarino, sintetinių maisto priedų.

Savininkė Laimutė Sadauskienė ir kiti įmonės darbuotojai noriai priėmė docentes iš Maisto technologijos katedros, pristačiusias naujas technologijas gaminant prancūziškas brioche bandeles, kai panaudojami moliūgai, kurie gerina gaminio išvaizdą, skonį ir sukuria elastingą, intensyviai gelsvą minkštimą.

Įmonės darbuotojos ir projekto vykdytojos pristatant naująsias technologijas kartu diskutavo technologiniais klausimais bei įvertino bandelių kokybę pagal Vokietijoje taikomą DLG juslinės analizės metodiką. Su jos specifika supažindino dr. Ingrida Kraujutienė, kasmet dalyvaujanti tarptautiniame duonos ir duonos gaminių juslinės analizės vertinime.

Kaip pasakoja Kauno kolegijos dėstytojos, projekto veiklos suteikė galimybę net tik populiarinti naująsias technologijas, bet ir užmegzti naujus abipusiai naudingus bendradarbiavimo ryšius tarp Kauno kolegijos ir Laimutės Sadauskienės individualios įmonės.

Kauno kolegijos dėstytojos tądien apsilankė ir Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje. Docentės gimnazistus ne tik supažindino su galimybe studijuoti Kauno kolegijoje, bet ir papasakojo apie pažangias maisto produktų gamybos technologijas ir dalyvavo integruotoje technologijų pamokoje, kurioje moksleiviai ruošė sveikatai palankius sulčių kokteilius, supažindino su jusline analize. „Sulaukėme daug klausimų apie įsidarbinimo po studijų galimybes, būsimo darbo specifiką ir kt. Manome, kad po kelerių metų sulauksime motyvuotų studentų iš šiaurės Aukštaitijos“, – įvairiapusiu vizitu džiaugiasi Maisto technologijos katedros dėstytojos.