Vizite dalyvavę mokslo įstaigų ir VMG atstovai

Balandžio 20 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) mokslinės bendruomenės nariai kartu su kolegomis iš kitų mokslo įstaigų lankėsi Lietuvos medienos pramonės įmonėse. Kauno kolegijai atstovavo Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros docentas Gintaras Keturakis.

Akademinės bendruomenės atstovai vizitus po įmones pradėjo apsilankymu Jonavoje įsikūrusioje UAB „Gelmeda“ (Timber Walls), kuri projektuoja, gamina ir stato skydinius-karkasinius namus. Įmonėje gaminami surenkamų medinių karkasinių namų elementai: išorinės bei vidinės sienos, stogo konstrukcijos ir medienos-metalo sijos (HTS). Gamyba vykdoma automatizuotais skaitmeninio valdymo (CNC) įrenginiais, o rankinis darbas – mechanizuotas.

Sekantis vizitas vyko Naujojoje Akmenėje – aplankytas Vakarų medienos grupės (VMG) gamybos centras, kuriame išvykos dalyvių laukė speciali ekskursija ir pristatymas apie VMG grupės plėtrą, dėl kurios Naujoji Akmenė tampa inžinerinės medienos statybos sostine, o Lietuva – išmanios žaliosios statybos centru. Inovatyviems žaliesiems pastatams gaminamos statybinės medienos drožlių plokštės, sluoksninė lukštų mediena (LVL), dvitėjinės sijos (I-Joist), klijuotos sluoksniuotosios medienos plokštės (CLT), klijuotos medienos tašai ir kita – gaminiai, gimsiantys VMG gamybos centre, kuris jau pirmajame gyvavimo etape tapo didžiausia privačia plyno lauko investicija Lietuvoje.

Išvykos dalyviai VMG centre turėjo galimybę stebėti, kaip vyksta medienos drožlių plokščių gamybos procesai. Taip pat apžiūrėjo naujas baldų gamybos patalpas, kuriose šiuo metu dar tik montuojami įrenginiai. Susitikime su VMG atstovais akademinės bendruomenės nariai aptarė inovatyvius medienos pramonės sprendimus, pasidalijo mintimis apie bendradarbiavimą mokslo srityje, taip pat kalbėjo apie Kauno kolegijos studijų programos „Baldų gamybos technologijos“ studentų pažintinių ekskursijų ir praktikos vietų organizavimą.

Aplankytos medienos pramonės įmonės (UAB „Gelmeda“) erdvės ir įrenginiai: