Kauno Kolegijos Technologijų fakulteto dekanas doc. dr. Giedrius Gecevičius kartu su Pramoninės inžinerijos ir robotikos katedros doc. dr. Žydrūnu Kavaliausku buvo pakviesti prisijungti prie dviejų Tarptautinio bendradarbiavimo programos COST veiklų – „Ultragreita opto-magnetoelektronika nedispersinėms informacinėms technologijoms“ ir „Atmosferos pasienio sluoksnio profilio sukūrimas Europos mastu“.
Pirmosios iš veiklų „Ultragreita opto-magnetoelektronika nedispersinėms informacinėms technologijoms“ tikslas yra tyrinėti energijos saugojimo įrenginius (superkondensatorius), gerinti jų efektyvumą bei ieškoti naujų panaudojimo būdų ultra greitosios elektronikos srityje ir hibridinėse energetikos sistemose. Naudojant superkondensatorius elektros energijai kaupti, galima suformuoti labai didelės galios trumpą elektrinį impulsą, be to juos pakartotinai įkrovus ir iškrovus milijonus kartų, efektyvumas sumažėja tik 5 procentais. Tai leidžia sušvelninti aplinkos taršos problemą, kadangi žymiai sumažėja netinkamų naudoti energijos saugojimui įrenginių.
Antroji tyrinėjama veikla – „Atmosferos pasienio sluoksnio profilio sukūrimas Europos mastu“. Veiklos tikslas yra prisidėti prie mokslinių tyrimų atlikimo ir publikavimo, taikant inovatyvius įrankius, galinčius padėti tiksliau įvertinti atmosferos pasienio sluoksnio (APS) parametrus. Siekiant spręsti termodinaminių procesų pokyčius ir naudojant mokslinį potencialą, atsiranda galimybė sukurti ar pritaikyti esamus instrumentus ir pasiūlyti papildomas priemones (statistiniai ir fizikiniai modeliai) skirtas tiksliau modeliuoti APS. Tai leistų pagerinti sąlygas vėjo energetikos plėtrai urbanizuotose teritorijose ir kitose srityse, tokiose, kaip aplinkos apsauga, klimatologija ir meteorologija.
Dalyvavimas šioje programoje suteikia ne tik vertingos patirties bendradarbiaujant su užsienio valstybėmis, tačiau ir rodo pavyzdį siekiant šviesesnės ateities aplinkos taršos bei technologijų vystymo klausimais. Atliktų tyrimų medžiaga bus publikuojama moksliniuose ir mokslo populiarinimo žurnaluose. Gauti tyrimų rezultatai taip pat bus integruojami į elektros inžinerijos, energetikos ir kitų studijų programų turinius perteikiant studentams naujausią mokslinę informaciją.
COST – Europos tarpvyriausybinis bendradarbiavimas mokslo ir technologijų srityje, kuriame dalyvauja 39 valstybės. Šios veiklos tikslas yra remti Europos valstybių tyrėjų bendradarbiavimą įvairiose srityse ir kurti tarptautinio bendradarbiavimo tinklą.