Šių metų rugsėjo 22–25 dienomis Kauno kolegijos Medicinos ir Technologijų fakultetų studentai ir dėstytojai, įgyvendindami NordPlus projekto „Healing greenery“ programą, vyko mokomojo vizito į Tartu, Estiją.

Socialinio darbo ir Agroverslų technologijų studijų programų studentai atliko integruotas užduotis, susijusias su socialinių paslaugų bendruomenei kūrimu, kartu pritaikydami sveikatinančios aplinkos (miesto žemdirbystės) kūrimo koncepciją.

Projekto dalyviai aplankė unikalius bendruomenės sodus Tartu mieste, kur nedideliuose 1 aro žemės sklypuose ekologinės produkcijos išsiauginti gali kiekvienas miesto gyventojas su sąlyga, kad nebus naudojamos cheminės trąšos ar kitos aplinką teršiančios medžiagos. Žemės įdirbimo darbai vyksta bendrystės ir bendradarbiavimo pagrindu.

Tartu miesto bendruomenės atstovė Jaana Ahlberg papasakojo apie bendruomenės sodų atsiradimo istoriją ir vietos gyventojų pastangas, siekiant išsaugoti bei puoselėti ekologinę miesto žemdirbystę. Estijos Gyvybės mokslų universiteto studentai aprodė jų pačių įrengtą lauko klasę, išaugintą derlių, pasidalijo patirtimi ir įžvalgomis, kaip kurti sveikesnę ir socialiai atsakingą aplinką.

Vizito metu Socialinio darbo ir Agroverslų technologijų studijų programų studentai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose ir diskusijose apie augalų ir tinkamų auginimo sąlygų parinkimą, socialinių grupių įsitraukimą, žmonių užimtumą ir pridėtinę vertę, puoselėjant miesto žemdirbystės idėją.

Trys Kauno kolegijos studentų komandos sukauptas naujas žinias pritaikys kurdami sveikatinančios aplinkos vizualizaciją ir socialinių paslaugų paketą, į kurį bus integruojama miesto žemdirbystės idėja. Sukurti projekto produktai bus pristatyti Kauno kolegijos akademinei bendruomenei ir tarptautinio projekto „Healing greenery“ partneriams.