Kauno kolegija kartu su LINPRA ir partneriais iš Vokietijos ir Lenkijos dalyvauja „VR-PLC Train the Trainer“ projekte, kurio tikslas – apmokyti VR-PLC instruktorius, kaip naudoti virtualią mokymosi aplinką mokymo procese.

Partnerių susitikimas vyko  2023 m. gruodžio 4 – 5 d. LUKASIEWICZ Research Network – Institute for Sustainable Technologies (Radom, Lenkija). Iš Lietuvos vyko Kauno kolegijos atstovai ir LINPRA asociacijos atstovė Jūratė Gamulienė. LINPRA, atstovaujanti Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriaus interesams, yra pagrindiniai tarptautinio projekto „VR-PLC: Train the Trainer“ partneriai iš Lietuvos. Kauno kolegijos atstovai: Technologijų fakulteto Pramonės inžinerijos ir robotikos katedros vedėjas Vytautas Čapas, dėstytojas dr. Laimonas Kairiūkštis ir tarptautinės veiklos koordinatorė Viktorija Gudauskaitė.

Susitikimo metu pristatyti 2023 m. numatyti ir pasiekti projekto rezultatai – išplėstas PLC programavimo kursas iki vidutinio ir pažengusio lygio, išplėtoti ir parengti mokymų kursai Industrija 4.0 ir Daiktų interneto temomis, tam kad įmonės ir jų specialistai būtų pasirengę skaitmeninei transformacijai.

Projektas daugiausia dėmesio skyrė profesinio rengimo ir mokymo įstaigoms. Sukurta mokymų medžiaga rėmėsi virtualios realybės principais, kurie besimokančiajam suteikia galimybę labiau įsisavinti mokymų medžiagą per vizualiai matomus pavyzdžius iš realios darbo aplinkos. Virtualios realybės įranga yra technologijos rinkinys, kuris leidžia vartotojui patirti kūrėjo sukurtą, skaitmeninį pasaulį. Būsimieji specialistai gali būti nukelti į aplinką, kuri įprastai nėra lengvai pasiekiama studentams ar moksleiviams. Virtualios realybės įranga gali būti naudojama simuliacijoms, kurios imituoja realias situacijas, darbą su įvairiais prietaisais.

Ši technologija švietimo mokymosi institucijose nėra plačiai integruota į mokymosi procesus, kadangi efektyvus virtualiosios realybės įrangos panaudojimas mokymosi procese reikalauja ne tik technologinės įrangos, bet ir tinkamo turinio kūrimo, mokymo strategijų bei mokytojų ir studentų paruošimo naudotis šia technologija.

Mokymų programa patalpinta „Skills.Move“ mokymų aplinkoje. Pasibaigus projektui visa mokymų medžiaga ir seminarai bus prieinami kaip savarankiškas internetinis kursas per EITM „Skills.Move“ platformą. Ne tik mokymai bus prieinami, bet „Skills.Move“ platforma, kurią VR-PLC instruktoriai galės naudoti mokydami savo bendradarbius.

Projektas PLC-Centered VR-Training for Industry 4.0: Train-the-Trainer. ( R-PLC:TTT) Nr. 23188