Rugsėjo 27 d. Medijų technologijų katedros vedėja Daiva Sajek skaitė pranešimą Medijų industrijų akademijos organizuotoje konferencijoje Maskvoje. Konferencijoje dalyvavo TV, radijo, spaudos, žurnalistikos ir kitų medijų verslo, technologijų įmonių ir mokslo institucijų atstovai iš Rusijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Estijos, Kazachstano, Maroko ir kitų šalių.

Konferencijos temų laukas – labai platus: buvo aptarti šiuolaikinių masinių medijų skaitmenizacijos aspektai, įtaka visuomenės nuomonės formavimui, socialinių medijų plėtra ir dirbtinio intelekto keliami iššūkiai. Taip pat didelis dėmesys konferencijoje buvo skirtas profesijų ir kvalifikacijų transformacijai šiuolaikinėse medijų industrijose, kalbėta ir apie medijų studijų programų kaitą aukštajame moksle.

Medijų technologijų katedros vedėja D. Sajek konferencijos dalyviams pristatė Lietuvos patirtį rengiant profesinius standartus medijų ir reklamos industrijos sektoriui, taip pat naujus reikalavimus profesijoms bei kvalifikacijoms ES šalyse bei studijų programų transformacijų poreikį siekiant prisitaikyti prie šiuolaikinės transmedijų rinkos, technologijų kaitos ir verslo poreikių.

Daugiau skaitykite konferencijos organizatorių puslapyje rusų kalba (žiūrėti čia).