Balandžio 19-20 dienomis Kauno kolegijoje vyko 12-toji tarptautinė konferencija “Inovacijos leidybos, poligrafijos ir multimedijos technologijose 2018”. Ši konferencija, jau tapusi tradicine ir žinoma medijų technologijas realizuojančių mokslo ir studijų institucijų bei darbo rinkos atstovų tarpe, kasmet plečia savo geografiją ir dalyvių gretas.

Šiais metais konferencijoje žiniomis ir patirtimi dalinosi mokslininkai ir medijų pramonės specialistai iš septynių šalių – Latvijos, Serbijos, Turkijos, Rusijos, Bulgarijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Mokslinių tyrimų rezultatus skaitmeninės ir tradicinės spaudos, technologinių leidybos procesų inovacijų ir vizualių vaizdų koregavimo, elektroninės leidybos ir inovatyvių medžiagų naudojimo srityse pristatė Stambulo, Marmaros, Halic ir Aydin universitetų atstovai, Maskvos politechnikos universiteto, Novi Sad ir Gabrovo technikos universitetų mokslininkai. Renginyje gausiai dalyvavo kolegijos medijų studijų programų studentai, dėstytojai, reklamos ir medijų centro darbuotojai.

Šįkart konferencijoje dėmesys buvo skiriamas ne tik technologinėms naujovėms, tačiau ir šiuolaikinėms su medijų pramone susijusioms aplinkosaugos aktualijoms, kibernetinio duomenų saugumo klausimams, specialybės terminologijos problemoms. Buvo diskutuojama interaktyvių produktų ir mokymo priemonių bei animacijos kūrimo, mokslinių publikacijų leidybos ir kitomis kūrybinių industrijų temomis.

Konferencijos metu veikė medijų technologijų studentų grafinio dizaino darbų paroda.