
Kovo 6–10 dienomis Kauno kolegijoje praūžė Tarptautinės savaitės „Tarptautiškumas namuose“ (angl. Internationalization at home) renginiai, subūrę užsienio svečius iš 13 skirtingų pasaulio šalių. Vieną iš jų – Meksiką – atstovavo ilgametis Technologijų fakulteto partneris Roberto Valdes Tena, į kolegiją atvykęs savaite anksčiau ir čia turėjęs ne vieną svarbią užduotį.
Užsienio lektorius ne vienai fakulteto studentų laidai yra žinomas kaip daugybę patirties sukaupęs filmų kūrėjas. R. Valdes trumpametražis filmas „Algien“, pastatytas 2014 metais, po metų Solt Leik Sičio filmų festivalyje buvo nominuotas geriausio to laikotarpio trumpametražio filmo kategorijoje, o Traptautiniame Europos filmų festivalyje – tapo analogiškos nominacijos laimėtoju. Per dešimties trumpo metro filmų režisierius, scenarijų autorius su multimedijos technologijos studijų studentais 6-ąjį kartą – tiek lankėsi fakultete – dalijosi savo, kaip profesionalo, žiniomis apie aptariamos rūšies filmų kūrimą. Tiesa, jaunieji specialistai lektoriaus paskaitose ne tik užsiėmė turimo žinių bagažo pildymu, bet ir drauge kūrė vizualinį produktą, puikiai pažįstamą svečiui iš Meksikos.

Praėjusiais metais, 2022, R. Valdes antro kurso studentų paskaitas pavertė kūrybinėmis dirbtuvėmis, kurios sėkmingai veikė ir šįmet. Anot Technologijų fakulteto Tarptautinės veiklos koordinatorės Viktorijos Gudauskaitės, toks paskaitų formatas yra kiek neįprastas studentams, tačiau taip yra sudaroma unikali galimybė išmėginti save kino industrijoje. Studentai, kurdami trumpametražius filmus, išbando skirtingas roles – režisieriaus, scenarijaus kūrėjo, garso operatoriaus ir kt. Užduočių pasiskirstymas, laiko planavimas ir, iš esmės, darbas komandoje, pasak V. Gudauskaitės, skatina būsimus medijų specialistus kūrybiškai pažvelgti į iškilusias problemas, drauge ir prisiimant atsakomybę pastarąsias spręsti. R. Valdes nestinga ne tik techninių kompetencijų, bet ir „minkštųjų“, kurias lektorius perteikia, supažindamas studentus su skirtingomis kultūrinėmis aplinkomis ir pan.
Koordinatorė V. Gudauskaitė, paklausta, kuo ypatingos ilgametės fakulteto ir užsienio partnerių draugystės bei kokia jų teikiama nauda padaliniui, pirmiausia teigia, kad „laikas gimdo pasitikėjimą“: „Vieno ar, kai kuriais atvejais, net kelių susitikimų nepakanka, kad būtų užmegztas ryšys, vedantis į bendrų projektų, tyrimų įgyvendinimą. Tam reikia laiko, o ypač – drauge, kuris lemtų pastovumą ir apčiuopiamą naudą studentams. R. Valdes atvejis tai puikiai iliustruoja“.